Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wojciech Pszoniak i Profesor Tutka

powrót
Wojciech Pszoniak i Profesor Tutka

Do 23 października 2020 r. codziennie o godz. 19:00 na kanale youtube Teatru Małego w Tychach będzie można obejrzeć - Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka „Profesor Tutka”.

Audiobook został wydany z okazji 50-lecia pracy artystycznej aktora i udostępniony w ramach tegorocznego Logos Fest - VII Tyskich Spotkań Teatralnych.Cykl zwieńczy rozmowa Pawła Drzewieckiego z Wojciechem Pszoniakiem, która została zarejestrowana w 2018 roku, podczas XI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF.

Mam poczucie, że przypominając tymi nagraniami wyjątkowego artystę słowa, ale także artystę życia, najlepiej uczcimy pamięć Wojciecha Pszoniaka.
Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka – „Profesor Tutka” dostępny ON-LINE!
Te z pozoru błahe historie, utrzymane w konwencji opowiastki filozoficznej, mają prowokować słuchaczy do refleksji. Zachwycać liryzmem, refleksją i stylem. To historie, które nie lubią pośpiechu. Szczególnie, że interpretuje je Mistrz! Wojciech Pszoniak czyta „Profesora Tutkę” Jerzego Szaniawskiego!

“Nagranie opowiadań „Profesora Tutki” traktuję osobiście. To moje koło ratunkowe przed nadejściem potopu, przed zalewem pospolitości, brutalności i wulgarności” – Wojciech PszoniakZapraszamy 19, 20, 21, 22, 23 października 2020 r. o godz. 19:00
na kanał youtube: https://www.youtube.com/channel/UCWsfyQjBlnD-vsKf-RQ0FPw

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi