Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wolny Kurdystan w Szczecinie

powrót
Wolny Kurdystan w Szczecinie

16 maja 2018 r. zapraszamy na wyjątkowy i ważny spektakl Marcina Brzozowskiego "Wolny Kurdystan", który zaprosiliśmy do Szczecina na deski Teatru Kana w ramach projektu SCENA RÓWNOLEGŁA.

Projekt Scena Równoległa zakłada prezentację artystów różnych dziedzin sztuki: aktorów, tancerzy, muzyków, performerów, zespoły zawodowe i alternatywne, doświadczone i poszukujące dopiero własnego języka − podstawowym kryterium jest tutaj, obok interesującej, niekonwencjonalnej i zaskakującej formy, otwartość na eksperyment, gotowość do zmierzenia się z przyzwyczajeniami, bardziej stawianie pytań niż dawanie gotowych odpowiedzi. Spotkanie z artystami jest dla nas okazją do poznania ich sposobu myślenia i metod pracy, rozmowy o kierunkach poszukiwań, podejmowanych tematach, wyborach, wartościach.

„Rok 2016 to mój rok kurdyjski. W maju tego roku, po latach czekania na bezpieczny moment i długim procesie przygotowań znalazłem się w Kurdystanie. Stało się to dzięki wsparciu mieszkających w Łodzi Kurdów, Sihada i Ariana Khalil, którzy zorganizowali mój pobyt i ochronę na miejscu. Dokumentacja wyprawy miała posłużyć jako materiał dla stworzenia scenariusza spektaklu teatralnego, przywołującego drogę Kurdystanu irackiego do niepodległości. Wideo zrobione przeze mnie amatorską kamerą to w sumie ponad 10 godzin filmu. Siła rażenia większości tych nagrań i montażowa klęska urodzaju kazały zapomnieć o planowanej teatralizacji i oddać pole gry Kurdom. W efekcie powstaje wideorelacja pokazująca życie mieszkańców irackiego Kurdystanu w przeddzień niepodległości, z elementami – nie bójmy się tego sformułowania – tragifarsy heroicznej w moim wykonaniu”.
(Marcin Brzozowski)

16 maja 2018 godz. 19
Teatr Kana
Szczecin
SCENA RÓWNOLEGŁA: „Wolny Kurdystan”
spektakl Marcina Brzozowskiego
koncepcja i realizacja: Marcin Brzozowski / Kacper Majewski

Premiera odbyła się 11 grudnia 2016 roku w ramach przeglądu zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction i verbatim szwalnia.DOK.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi