Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wrocławski Teatr Pantomimy do likwidacji?

powrót
Wrocławski Teatr Pantomimy do likwidacji?

1 kwietnia 2019 r. Wrocławski Teatr Pantomimy powiadomili opinię publiczną o tym, że zarząd województwa przymierza się do likwidacji placówki, którą kieruje, i to w stulecie urodzin jej twórcy - Henryka Tomaszewskiego.

Z nieoficjalnych informacji radiawroclaw.pl wynika, że prawdopodobnie przed wakacjami Teatr Pantomimy otrzyma na własność budynek, w którym mieści się jego siedziba. To zabytkowa willa na wrocławskich Krzykach, gdzie pracował Tomaszewski. W tej chwili jest to własność Skarbu Państwa, ale kończy się właśnie procedura uwłaszczeniowa, która trwa od 19 lat.

- Decyzję i tak podejmą radni - tak Michał Bobowiec, członek zarządu województwa odpowiedzialny za kulturę na Dolnym Śląsku komentuje sprawę. Jego zdaniem systemowe zmiany w dolnośląskiej kulturze są potrzebne, ponieważ pieniędzy jest mało a instytucji podległych marszałkowi sporo - bo aż 17.

- Na razie nie chcę deklarować ostatecznie, czy zmiany dotyczące Teatru Pantomimy będą polegały na likwidacji - mówi Michał Bobrowiec.

PODPISZ PETYCJĘ - jeśli chcesz uratować Wrocławski Teatr Pantomimy!!!
W związku z powyższym artyści teatru WTP przygotowali petycję w obronie tej jedynej tego typu instytucji w naszym kraju.
Link do petycji poniżej.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi