Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wróg - instrukcja obsługi. Premiera

powrót
Wróg - instrukcja obsługi. Premiera
"Wróg - instrukcja obsługi", reż. Justyna Sobczyk, Teatr Zagłębia

Już w sobotę 10 marca 2018r. na Sosnowieckiej scenie Teatru Zagłębia premiera spektaklu dla dzieci, młodzieży pt. "Wróg - instrukcja obsługi" w reż. Justyny Sobczyk.

Bazą spektaklu była książka graficzna Davide’a Cali i Serge’a Blocha pt. "Wróg". Książa ta, adresowana do dzieci, jest rekomendowana przez Amnesty International. W prosty sposób opowiada o bezsensie wojny i obnaża jej mechanizmy. Sam spektakl powstał w oparciu o warsztaty będące eksperymentem teatralno-badawczym zatytułowanym "Laboratorium Wroga", w którym to dzieci szukały odpowiedzi na pytanie po co nam wróg, czy możliwe jest z nim porozumienie, co trzeba zrobić żeby "oswoić" wroga, jak nie pozwolić żeby w kontaktcie z innymi kierował nami strach. Zebrane w ten sposób doświadczenia pomogły aktorom i twórcom pracować nad spektaklem.

Reżyserką spektaklu jest Justyna Sobczyk, pedagog teatru, twróczyni warszawskiego Teatru 21, w którym aktorami są osoby z zespołem Downa i autyzmem. Za dramaturgię i adaptację odpowiada Justyna Lipko-Konieczna, która współpracuje z warszawskim Teatrem 21 jako dramaturżka. Muzykę stworzył Sebasian Świąder, który jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym to inicjuje i współtworzy wiele projektów pedagogiczno-teatralnych w instytucjach kultury oraz teatrach. Za scenografię i kostiumy odpowiada Wisław Nicieja, który także współpracuje z warszawskim Teatrem 21. Z kolei choreografię stworzył Filip Szatarski.

W obsadzie spektaklu wystąpi: Natasza Aleksandrowitch, Agnieszka Bałaga-Okońska, Małgorzata Saniak, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Łukasz Stawarczyk.


Film promujący spektakl "Wróg - instrukcja obsługi" w reż. Justyny Sobczyk, Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Wróg - instrukcja obsługi
Teatr Zagłębia w Sosnowcu
premiera: 10-03-2018r.

autor: Serge Bloch, Davide Cali
reżyseria: Justyna Sobczyk
dramaturgia i adaptacja: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia i kostiumy: Wisła Nicieja
muzyka: Sebastian Świąder
choreografia: Filip Szatarski
reżyseria świateł: Sebastian Klim

Obsada: Natasza Aleksandrowitch, Agnieszka Bałaga-Okońska, Małgorzata Saniak, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Łukasz Stawarczyk.

Bilety w cenie 18-20 zł do kupienia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Kolejne daty wystawienia spektaklu:
11 marca 2018r. godz. 11:00
13-15 marca 2018r. godz. 10:00
27 marca 2018r. godz. 10:00
24-26 kwietnia 2018r. godz. 10:00

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi