Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wszechogarniająco PREMIERA w Gliwicach

patronat TerazTeraz
powrót
Wszechogarniająco PREMIERA w Gliwicach
Maria Pakulnis

16 lutego 2018 r. zapraszamy na kolejną tegoroczną premierę w Teatrze Miejskim w Gliwicach pt. "Wszechogarniająco" Nikołaja Kolady. Patronat TerazTeatr.pl

Trwają przygotowania do kolejnej, dwunastej premiery Teatru Miejskiego w Gliwicach. W spektaklu „Wszechogarniająco” na podstawie tekstu Nikołaja Kolady, w reżyserii Tomasza Mana, wystąpią: Ewa Dałkowska i Maria Pakulnis. To koprodukcja z warszawskim Teatrem IMKA. Próby odbywają się w Warszawie. Premiera na Dużej Scenie przy Nowym Świecie zaplanowana jest na 16 lutego.

Nieco nostalgiczna, kameralna komedia opowiada o spotkaniu dwóch dojrzałych kobiet – aktorek, które przez lata rywalizowały na scenie i w życiu prywatnym. Nie odniosły spektakularnych sukcesów. Teraz jedna z nich ma szansę, być może ostatnią, na główną rolę. Postanawia jeszcze raz zawalczyć o swój sukces. Druga ma jej w tym pomóc. Czy to może się udać? Czy doświadczenie życiowe sprawi, że spotykając się ostatni raz na scenie będą potrafiły zapomnieć o urazach? Czy z wiekiem stajemy się mądrzejsi, bardziej świadomi? Czy rozumiemy więcej?

Ewa Dałkowska i Maria Pakulnis w sztuce „Wszechogarniająco” to starcie dwóch aktorskich osobowości. To trzeba zobaczyć, zapraszamy.

Szczegóły:
tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
reżyseria: Tomasz Man
scenografia: Aneta Piekarska-Man
wystąpią: Ewa Dałkowska, Maria Pakulnis

Premiera w Gliwicach 16 lutego.
Premiera w Warszawie 9 marca.

Patronat TerazTeatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi