Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wypiór PREMIERA w Imce

powrót
Wypiór PREMIERA w Imce

16 kwietnia 2024 r. w Teatrze Imka w Warszawie odbędzie się oficjalna premiera spektaklu "WYPIÓR" - to wyjątkowe połączenie współczesnej dramaturgii z elementami fantastyki, opowiadające o perypetiach dwojga trzydziestolatków z wielkiego miasta, których życie i związek przeżywają poważny kryzys.

Ta z pozoru codzienna historia nabiera niezwykłego charakteru dzięki humorystycznemu podejściu i epickiemu realizmowi, które nadają narracji wyjątkowego tonu. Główni bohaterowie, zmagając się z typowymi dla współczesnego życia miejskiego problemami i napięciami, niespodziewanie stają przed wyzwaniem, które wywraca ich świat do góry nogami. W tej niezwykłej sytuacji jedną z kluczowych ról odgrywa postać przeistoczonego w wampira Adama Mickiewicza, co nadaje spektaklowi wyjątkowo surrealistyczny wymiar. Zaskakujący zwrot akcji z udziałem Mickiewicza, ikony polskiej literatury, wprowadza elementy fantastyczne i poetyckie, które tworzą unikalne połączenie z realistyczną opowieścią o relacjach międzyludzkich. Jego obecność w spektaklu jest nie tylko hołdem dla polskiej kultury, ale także pomysłowym sposobem na zbadanie współczesnych problemów i emocji. „Wypiór” to spektakl, który bawi, zaskakuje i skłania do refleksji.
Jest to przedstawienie, które łączy w sobie elementy komedii, dramatu i fantasy, tworząc oryginalną i pamiętną opowieść o miłości, tożsamości i poszukiwaniu sensu w chaotycznym świecie współczesności. Jego niekonwencjonalne podejście do tematu, wyraziste postaci oraz zręczne połączenie rzeczywistości z elementami nadprzyrodzonymi czynią go wyjątkowym doświadczeniem teatralnym.

WYPIÓR
Autor: Grzegorz Uzdański
Adaptacja, dramaturgia: Tomasz Jękot
Reżyseria: Paweł Świątek
Scenografia, kostiumy: Karolina Mazur
Muzyka: Weronika Krówka
Produkcja: Fundacja Imka

Obsada:
Mateusz Banasiuk
Magdalena Boczarska
Oskar Hamerski
Monika Janik-Hussakowska

Prapremiera: 27 grudnia 2023 r.
Czas trwania: 80 min

Teatr IMKA
Warszawa

Bilety online na terazteatr.pl https://www.terazteatr.pl/spektakle/wypior,kiedy-graja,wszystkie,5437#repertuar


Spektakl rekomendowany dla widzów dorosłych.
Prawa autorskie do książki reprezentuje Wydawnictwo Filtry.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi