Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wystawa Teatru Polskiego w Podziemiu

powrót
Wystawa Teatru Polskiego w Podziemiu

TEATR POLSKI W PODZIEMIU to wystawa, którą Centrum Kultury Agora we Wrocławiu przygotowało w ramach 23. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego oraz Teatrem Polskim w Podziemiu.

Teatr jako medium, które potrafi poruszyć, zainspirować i skłonić do refleksji, odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu wielu ludzi. Ekspozycja w Centrum Kultury Agora będzie zatem hołdem nie tylko dla sztuki teatralnej, lecz także burzliwej historii Teatru Polskiego w Podziemiu.

Opowieść o Teatrze Polskim w Podziemiu rozpoczęła się w 2016 r., gdy zniszczeniu uległa jedna z najbardziej progresywnych scen Europy – Teatr Polski we Wrocławiu, a fanpage „TPP”, stał się swoistym dziennikiem protestu. Gniew i sprzeciw przeistoczyły się w energię twórczą – zespół Teatru rozpoczął „podziemną” działalność artystyczną, odnosząc niekwestionowany triumf na scenie artystycznej Wrocławia.

Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginalne elementy scenografii i kostiumy z takich spektakli jak m.in. Planeta Małp w reżyserii Marcina Libera, Finnegans W/Fake reżyserii Katarzyny Kalwat czy Aktorzy Prowincjonalni. Autobiografie Michała Borczucha.
Fotografie wykonanie przez Natalię Kabanow, Tobiasza Papuczysa, Rafała Skwarka oraz Mariusza Truchana, pozwolą odbiorcom na zgłębienie procesu twórczego oraz przeniesienie się do niezwykłego świata emocji wyrażonych na twarzach aktorów, budując kompletny obraz rzeczywistości wykreowanej na deskach Teatru Polskiego w Podziemiu.

Uzupełnieniem będą plakaty teatralne, a także wystawa plenerowa, która wyeksponowana zostanie w holu Centrum.
Ponadto, odwiedzający wystawę usłyszą w tle dźwiękową opowieść o trudnych okolicznościach powstania Teatru oraz jego działalności, z perspektywy samych aktorów Teatru Polskiego w Podziemiu.
Wyświetlone zostaną także fragmenty wybranych spektakli, zapraszając tym samym do odwiedzenia Teatru.

Program #FeTA2024
26.04 | 15:00-18:00 | sala teatralna
Warsztaty pracy aktorskiej z Tomaszem Schimscheinerem
Zajęcia dla uczestnikówmające na celu integrację oraz budowanie przyjaznej i otwartej atmosfery, która pozwoli lepiej zaprezentować się przed jurorami i publicznością.

26.04 | 18:30 | galeria | wstęp wolny
Wernisaż wystawy Teatru Polskiego w Podziemiu
Wizualna opowieść o Teatrze Polskim w Podziemiu, którego zespół odniósł niekwestionowany triumf na scenie artystycznej Wrocławia, przeistaczając gniew i sprzeciw w energię twórczą. Ekspozycja złożona z plakatów, elementów scenografii, kostiumów oraz zdjęć autorstwa m.in. Natalii Kabanov. Wystawa otwarta do 14 maja.

27.04 | 10:00-18:00 | sala teatralna | wstęp wolny
Otwarty przegląd monodramów
Prezentacja kilkunastu najlepszych monodramów z całej Polski z udziałem jury i publiczności. Omówienie wystąpień przez jury, ogłoszenie werdyktu i nagrodzenie laureatów.

Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a
51-111 Wrocław

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi