Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

XV Fanaberie Teatralne 2017

powrót
XV Fanaberie Teatralne 2017
Teatr Szaniawskiego zaprasza

Od 1 do 6 grudnia 2017 r. zapraszamy do Wałbrzycha na XV Fanaberie Teatralne organizowane przez Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego. Zapraszamy na festiwal, którego program nie jest tym razem zbudowany wokół jakiegoś konkretnego tematu. Wspólnym mianownikiem festiwalowych przedstawień, koncertów, monodramów, szkolnych dyplomów, nowych form, spotkań w Klubie Festiwalowym… jest chęć porozumienia.

FANABERIE Teatralne, ulubiony festiwal wałbrzyszan, obchodzi XV urodziny. Niewiele brakowało, by jego młode, szalone życie zostało przerwane tuż przed pięknym jubileuszem. Do pracy ruszyli wszyscy – Teatr Szaniawskiego, władze Województwa, artyści i nasi nieocenieni widzowie! I oto „Szaniawski” – po raz piętnasty – ma zaszczyt zaprosić na Fanaberie. Jesteśmy URATOWANI. Hasło, które będzie towarzyszyć nam podczas tegorocznej edycji festiwalu, odnosi się zarówno do sytuacji teatru i festiwalu, jak i do naszych – wspólnych – tęsknot. Hasło URATOWANI mówi o nadziei.

Zapraszamy na festiwal, którego program nie jest tym razem zbudowany wokół jakiegoś konkretnego tematu. Wspólnym mianownikiem festiwalowych przedstawień, koncertów, monodramów, szkolnych dyplomów, nowych form, spotkań w Klubie Festiwalowym… jest chęć porozumienia. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych widzów, chcemy poszukać – nawet skromnych – okazji do spotkania, chwilowego, przelotnego zjednoczenia – i w tych trudnych czasach zaproponować widzom, artystom i samym sobie – minimum przestrzeni wspólnoty i RATUNKU.

XV Festiwal Fanaberie URATOWANI to aż 11 okazji do zabawy i refleksji, spektakle z Polski i Włoch, aż dwie wałbrzyskie premiery – „LORD JIM…” i „WCZUJ SIĘ…” – teatry od Szczecina i Poznania po Kraków i Bytom, gwiazdy, świetne zespoły i twórcy, dużo muzyki i dużo rozmów w naszym zawsze otwartym Foyer. Zapraszamy między 1 a 6 grudnia do Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu.

PROGRAM:

1 GRUDNIA
17:00 PRACOWNIA EMPATII - WCZUJ SIĘ [PREMIERA]
19:00 LORD JIM. ćWICZENIA Z CZYTANIA POWIEŚCI JOSEPHA CONRADA - Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu / Teatr Współczesny w Szczecinie

2 GRUDNIA
12:00 PRACOWNIA EMPATII - WCZUJ SIĘ
17:00 LORD JIM. ĆWICZENIA Z CZYTANIA POWIESCI JOSEPHA CONRADA Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu / Teatr Współczesny w Szczecinie
19:00 ŻYCIE JEST BAJKĄ (czytanie Danuta Stenka)

3 GRUDNIA
18:00 POLONEZ ALLA POLACCA NA NIEMIECKĄ NUTĘ Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie / Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
19:30 WYSOKIE NAPIĘCIE Teatr Nowy w Zabrzu

4 GRUDNIA
18:00 KALIFORNIA NIEŚMIERTELNI Teatr Współczesny w Szczecinie
19:30 MYŚLI NOWOCZESNEGO POLAKA... Teatr Polski w Poznaniu

5 GRUDNIA
18:00 DELFIN KTÓRY MNIE KOCHAŁ Kolektyw 1a w Poznaniu
19:30 90 (dziewięćdziesiąt) Ensamble Teatrale 22 Gradi w Weronie

6 GRUDNIA
18:00 WYSOCKI. POWRÓT DO ZSRR Teatr Nowy Proxima w Krakowie
20:00 JANUSZ RADEK. KAMERALNIE

FANABERIE zostały sfinansowanie ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi