Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

XXI Polkowickie Dni Teatru „Oblicza Teatru”

patronat TerazTeraz
powrót
XXI Polkowickie Dni Teatru „Oblicza Teatru”

W marcu 2019 r. do Polkowic ponownie zawitają teatry z całej Polski. Podczas XXI Polkowickich Dni Teatru „Oblicza Teatru” widzowie tradycyjnie będą mogli zobaczyć cenione i różnorodne spektakle w wykonaniu znanych aktorów. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu nie tylko w naszym regionie, lecz również w kraju.

– Dni Teatru to stały element polkowickiego kalendarza kulturalnego – mówi Bogusław Godlewski, Zastępca Dyrektora Polkowickiego Centrum Animacji. – Nie wyobrażam sobie, by mogło ich zabraknąć. Cieszę się, że w tym roku ponownie mamy przyjemność zaprezentować mieszkańcom tak bogaty repertuar.

W tegorocznej edycji wystąpią m.in. teatry z Warszawy, Krakowa, Szczecina i Katowic. Widzowie będą mogli wybrać się na spektakle komediowe, dramatyczne oraz muzyczne, inspirowane twórczością Jacka Kaczmarskiego oraz Zygmunta Koniecznego. Z pewnością dostarczą one wyjątkowych przeżyć wszystkim miłośnikom. Dodatkowo podczas uroczystej gali 11 marca zwycięzcom zeszłorocznej edycji zostaną wręczone Złote Miedziaki.
Szczegółowy repertuar oraz informacje na temat spektakli dostępne będą na stronach www.pca.pl oraz www.obliczateatru.pl.

PROGRAM:

4 marca, godz. 20:00, Aula MROŻONA PAPUGA
bilety: 70/80 zł
Jedno małe oszustwo doprowadza do kuriozalnej imprezy urodzinowej, podczas której główna bohaterka musi przekonać własne dzieci, że oślepła! A wszystko to dla kilku dodatkowych złotych na emeryturze... Słodko-gorzka komedia Teatru Korez na pewno rozbawi Was do łez.

5 marca, godz. 19:00, Kino KOLEGA MELA GIBSONA bilety: 40/50 zł
Wielokrotnie nagradzany spektakl Teatru Korez z Katowic, tym razem z autorskim tekstem Tomasza Jachimka. Aktor jednej roli, który spada z piedestału, przedstawia blaski, cienie i apogeum swojej sławy na komisariacie. Cięty język i bezkarne drwiny – tego możecie oczekiwać po „Koledze Mela Gibsona”.

6 marca, godz. 19:00, Aula DROGA ŚLISKA OD TRAW. JAK TO DIABEŁ WSIĄ SIĘ PRZESZEDŁ
bilety: 60/70 zł
Balansująca na granicy nierealności ballada o ludziach, w których budzi się zło – i którzy stają się jego ofiarami. Mroczna, gęsta emocjonalnie opowieść, dziejąca się na wsi, gdzie wszyscy mają dwie twarze. Mocna propozycja od Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy.

8 marca, godz. 19:00, Aula SAMOTNY ZACHÓD bilety: 60/70 zł
Spektakl okraszony humorem rodem z filmów Tarantino, ma też w sobie wiele z klimatu serialu „Twin Peaks”. Teatr Lubuski z Zielonej Góry przedstawi historię i nienawiść dwóch braci, błąkających się wśród irlandzkich przestrzeni.

11 marca, godz. 18:00, Aula ZAHIPNOTYZUJ MNIE. PIOSENKI ZYGMUNTA KONIECZNEGO
bilety: 60/70 zł
Pierwsza muzyczna propozycja w tegorocznym repertuarze w wykonaniu Teatru Ludowego z Krakowa. Muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej. Przed spektaklem odbędzie się uroczysta gala wręczenia Złotych Miedziaków.

14 marca, godz. 19:00, Aula Z PIEKŁA DO PIEKŁA
bilety: 60/70 zł
Poetycko-muzyczny spektakl poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. W tym roku Teatr Polonia ze Szczecina przybliży nam twórczość barda w formie opowieści o losach ludzi urodzonych w kraju nad Wisłą.

17 marca, godz. 20:00, Aula NASZE ŻONY
bilety: 70/80 zł
Wojciech Pszoniak, Wojciech Malajkat i Piotr Polk – trio wybitnych aktorów w spektaklu Teatru Syrena o męskiej przyjaźni i problemach z kobietami. Pełna zwrotów akcji, ponadczasowa sztuka.

19 marca, godz. 20:00, Aula RYZYKOWNA FORSA bilety: 70/80 zł
W tym roku nie mogło również zabraknąć krakowskiego Teatru Bagatela z kolejną genialną komedią. Tym razem poznamy Erica, który żyje na koszt opieki społecznej. Co się jednak stanie, gdy nagle postanowi odwiedzić go urzędowa kontrola? Zobaczcie sami.

21 marca, godz. 20:00, Aula MIŁOŚĆ OD OSTATNIEGO WEJRZENIA bilety: 70/80 zł
Na zakończenie Festiwalu Teatr Dramatyczny z Warszawy przedstawi opowieść o miłości, nienawiści, poniżaniu i zemście. Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych, o kobiecie i małżeństwie w ciągłym stanie wojny.

Bilety będzie można nabyć od 11 lutego od godziny 10:00 w Ośrodku Kultury (ul. Skalników 4).
Kontakt w sprawie biletów i rezerwacji: 76 746 88 14.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi