Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Zdobywcy Złotego Yoricka 2018

powrót
Zdobywcy Złotego Yoricka 2018
Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

Znamy werdykt 25. Konkursu o Złotego Yoricka. Po obejrzeniu dwóch spektakli finałowych 25. Konkursu o Złotego Yoricka, towarzyszącemu 22. Festiwalowi Szekspirowskiemu w Gdańsku jury w składzie: prof. Jacek Kopciński, prof. Joanna Krakowska, Jacek Wakar postanowili przyznać dwa równorzędne wyróżnienia:

Wyróżnienie dla Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu za spektakl „Makbet” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz za plastyczno-choreograficzną koncepcję przedstawienia.

Wyróżnienie dla Teatru Pieśń Kozła z Wrocławia za spektakl „Hamlet – komentarz” w reżyserii Grzegorza Brala za muzyczną interpretację „Hamleta” i wyjątkowe techniki śpiewu użyte w przedstawieniu.

Jury w składzie: Agata Duda Gracz, Piotr Kruszczyński i Adam Nalepa po obejrzeniu 12 spektakli w konkursie Szekspir OFF, postanowiło przyznać: 3 Nagrody i 1 wyróżnienie oraz podzielić „oszałamiającą” kwotę 8.000 PLN na 4 równe części. Zatem:

- wyróżnienie zespołowe w wysokości 2.000 PLN za sprawność warsztatową i awangardowy brak dopisania Szekspirowi czegokolwiek otrzymują aktorzy spektaklu „Dwaj panowie z Werony” Royal Academy of Dramatic Art z Londynu

- Nagrodę w wysokości 2.000 PLN za lear’yczne wytańczenie dramatu władzy otrzymują twórcy i wykonawcy spektaklu „bless the king, nie_liryczna pieśń” Teatru Rozbark

- Nagrodę w wysokości 2.000 PLN za całokształt i przyprawienie gęby Hamletowi otrzymują aktorzy, reżyser i scenograf spektaklu „Hamlet” z AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie

- Nagrodę w wysokości 2.000 PLN za powściągliwą wypowiedź na temat, o którym zwykło się krzyczeć otrzymują twórcy spektaklu „Nienawiść” z Teatru Bakałarz w Krakowie.

Zwycięzcom gratulujemy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi