Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Zgłoś się do OPMFT w Wejherowie

patronat TerazTeraz
powrót
Zgłoś się do OPMFT w Wejherowie

Od 15-17 listopada 2018 r. zapraszamy do Wejherowa na XIII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka. Tegoroczna edycja Przeglądu odbędzie się pod hasłem: „Rożne smaki świata tego”. Mnogość znaczeń, które niesie ze sobą słowo „smak”, ma nakłonić młodych artystów do poszukiwania w literaturze i poza nią odpowiedzi na pytanie, jaki smak ma życie i świat, w którym żyjemy. Patronat TerazTeatr.pl

Przedsięwzięcie kultywuje wieloletnią tradycję spotkań teatralnych w Wejherowie, zapoczątkowanych przez polonistę liceum „Sobieskiego” - prof. Adama Luterka. Forma wydarzenia umożliwia młodzieżowym, amatorskim zespołom teatralnym zaprezentowanie się przed szerszą publicznością oraz profesjonalnym jury. Przegląd obejmuje dwie kategorie: teatr jednego aktora oraz grupy teatralne. Uczestnicy to młodzież ucząca się od 13 do 26 roku życia.

Tegoroczna edycja Przeglądu odbędzie się pod hasłem: „Rożne smaki świata tego”. Mnogość znaczeń, które niesie ze sobą słowo „smak”, ma nakłonić młodych artystów do poszukiwania w literaturze i poza nią odpowiedzi na pytanie, jaki smak ma życie i świat, w którym żyjemy. Tak, jak różne są smaki, tak różne mogą być treści i formy spektaklu.

Oprócz prezentacji konkursowych i spektaklu gościnnego uczestnicy wezmą udział w różnych działaniach okołoteatralnych (warsztaty, spotkania z profesjonalnym jury, wystawy, mini koncerty, redagowanie festiwalowej gazetki, degustacje potraw), służących rozwijaniu aktorskich umiejętności, zdobywaniu wiedzy o kulturze regionu oraz integracji młodych aktorów.
Jednym z jurorów Przeglądu jest Magda Smalara. To właśnie jej recital – „Kobieta do zjedzenia”, będzie towarzyszył wydarzeniu.

Organizatorzy: Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie
Miejsce prezentacji konkursowych: Scena Główna Filharmonii Kaszubskiej
Data: 15 – 17 listopada 2018 roku
Zgłoszenia należy wysyłać do 20 października, na adres: promocja@wck.org.pl

Strona WWW wydarzenia:
http://wck.org.pl/pozostale/opis/4766-xiii-ogolnopolski-przeglad-malych-form-teatralnych-im-adama-luterka.html
www.liceum1.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi