Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ziemia uderzyła o piłkę PREMIERA Teatr Telewizji 7.05

powrót
Ziemia uderzyła o piłkę PREMIERA Teatr Telewizji 7.05

7 maja 2019 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierowy monodram w wykonaniu Redbada Klynstry-Komarnickiego pt. "Ziemia uderzyła o piłkę".

„Ziemia uderzyła o piłkę” to metaforyczny tytuł monodramu drogi. Mężczyzna w średnim wieku podczas samotnej podróży, w Sylwestra, wraca samochodem z pogrzebu ojca z Amsterdamu do Warszawy i dokonuje aktu symbolicznej spowiedzi. Swój monolog rejestruje, ponieważ pragnie, aby jego dorosły syn, w przyszłości usłyszał tę rodzinną historię. Opowieść mężczyzny jest miejscami gorzkim rozliczeniem z własną przeszłością, choć chwilami pojawiają się także zabawne anegdoty. Widz jest tutaj podglądaczem, świadkiem intymnej spowiedzi aktora o jego niełatwej zawodowej drodze w nowej ojczyźnie, ale przede wszystkim niezwykle trudnych relacjach z najbliższymi.

Jedną z ważnych inspiracji dla tego spektaklu był głośny film Locke z Tomem Hardym w roli głównej. Pierwotną partyturą był tekst monodramu „Matko Jedyna!”, który był grany w 2017 roku w Instytucie Teatralnym w ramach Festiwalu Nowe Epifanie.

Szczegóły:
Autor: Redbad Klystra-Komarnicki
Reżyseria: Grzegorz Jankowski
Scenografia: Małgorzata Dąbrowska
Zdjęcia: Adam Palenta
Muzyka: Radek Fedyk
W roli Mężczyzny: Redbad Klystra-Komarnicki

PREMIERA: 7.05.2019, TVP Kultura, godz. 20:30

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi