Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Złote Maski 2018 - nominacje

powrót
Złote Maski 2018 - nominacje
Statuetka Złotej Maski

Znamy już nominacje do Złotych Masek 2018. A nominowani są...

Standardowo nagroda przyznawana jest w dziewięciu kategoriach:
- przedstawienie roku,
- spektakl dla młodych widzów,
- aktorstwo za rolę kobiecą,
- aktorstwo za rolę męską,
- aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych,
- aktorstwo za rolę wokalno-aktorską,
- reżyseria,
- scenografia,
- nagroda specjalna.

Oto lista nominowanych:

Przedstawienie roku
- „Król Maciuś Pierwszy” na motywach powieści Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej,
- „Romeo i Julia” Charlesa Gounoda w inscenizacji Michała Znanieckiego w Operze Śląskiej w Bytomiu,
- "Terror" Ferdinanda von Schiracha w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Spektakl dla widzów młodych
- „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego w Teatrze Miejskim w Gliwicach,
- „Król Maciuś Pierwszy” na motywach powieści Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej,
- „Pamięć Rutki” Michała Kmiecika w reżyserii Justyny Łagowskiej w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Aktorstwo za rolę kobiecą
- Anita Jańcia za rolę Wandy Rutkiewicz w spektaklu „Wanda” Wiesławy Sujkowskiej w reżyserii Marii Sadowskiej i Joanny Grabowieckiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,
- Ewa Kutynia za role w spektaklu „Conrad” Ingmara Villqista w reżyserii autora w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
- Marta Marzęcka-Wiśniewska za rolę Evelyn w spektaklu „Jabłko” Verna Thiessena w reżyserii Artura Barcisia w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

Aktorstwo za rolę męską
- Bartłomiej Błaszczyński za role w spektaklu „Słowo o Jakóbie Szeli” Brunona Jasieńskiego w reżyserii Michała Kmiecika, za rolę Ostapa Bendera w spektaklu „Dwanaście krzeseł” Ilii Ilfa i Jewgienija Pietrowa w reżyserii Nikołaja Kolady oraz za rolę Hansa Bieglera w spektaklu „Terror” Ferdinanda von Schiracha w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
- Bartosz Budny, Michał Karczewski i Rafał Pietrzak za role w spektaklu „Rokcy Babloa” Teatru Alatyr; spektakl wyprodukował Teatr Rozrywki w Chorzowie – nagroda dla laureata 7. Edycji Obserwatorium Artystycznego Entree,
- Mateusz Znaniecki za rolę Hipolita Worobjaninowa w spektaklu „Dwanaście krzeseł” Ilii Ilfa i Jewgienija Pietrowa w reżyserii Nikołaja Kolady oraz za rolę w spektaklu „Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki” autorstwa i w reżyserii Przemysława Wojcieszka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych
- Mateusz Barta za rolę w spektaklu „Król Maciuś Pierwszy” na motywach powieści Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego oraz za rolę w spektaklu „Buratino” na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja w reżyserii Mariana Pecko w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej,
- Dawid Kobiela za rolę Jędrka w spektaklu „Babcia na jabłoni” Miry Lobe w reżyserii Arkadiusza Klucznika w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach,
- Włodzimierz Pohl za rolę w spektaklu „Smacznego, proszę Wilka!” autorstwa i w reżyserii Marty Guśniowskiej w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.

Aktorstwo za rolę wokalno-aktorską
- Andrzej Lampert za rolę Romea w spektaklu operowym „Romeo i Julia” Charlesa Gounoda w inscenizacji Michała Znanieckiego w Operze Śląskiej w Bytomiu,
- Ewa Majcherczyk za rolę Julii w spektaklu operowym „Romeo i Julia” Charlesa Gounoda w inscenizacji Michała Znanieckiego w Operze Śląskiej w Bytomiu,
- Maria Meyer za rolę Normy Desmond,w spektaklu „Bulwar Zachodzącego Słońca” Andrew Lloyda Webbera, Dona Blacka i Christophera Hamptona w reżyserii Michała Znanieckiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Reżyseria
- Artur Barciś za reżyserię spektaklu „Jabłko” Verna Thiessena w Teatrze Żelaznym w Katowicach,
- Robert Talarczyk za reżyserię spektaklu „Terror” Ferdinanda von Schiracha w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
- Michał Znaniecki za reżyserię spektaklu operowego „Romeo i Julia” Charlesa Gounoda w Operze Śląskiej w Bytomiu, a także za reżyserię spektaklu „Bulwar Zachodzącego Słońca” Andrew Lloyda Webbera, Dona Blacka i Christophera Hamptona w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Scenografia
- Ilona Binarsch za scenografię do spektaklu „Wanda” Wiesławy Sujkowskiej w reżyserii Marii Sadowskiej i Joanny Grabowieckiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,
- Luigi Scoglio za scenografię do spektaklu operowego „Romeo i Julia” Charlesa Gounoda w Operze Śląskiej w Bytomiu, a także za scenografię do spektaklu „Bulwar Zachodzącego Słońca” Andrew Lloyda Webbera, Dona Blacka i Christophera Hamptona w Teatrze Rozrywki w Chorzowie,
- Anna Tomczyńska i Nikołaj Kolada za scenografię do spektaklu „Dwanaście krzeseł” Ilii Ilfa i Jewgienija Pietrowa w reżyserii Nikołaja Kolady w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Nagroda specjalna
- Marcin Herich za reżyserię spektaklu „Próby do Leara” oraz za osiągnięcia artystyczne Teatru A Part i Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part,
- Jakub Lewandowski za choreografię do spektaklu „Dwanaście krzeseł” Ilii Ilfa i Jewgienija Pietrowa w reżyserii Nikołaja Kolady w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
- Teatr Żelazny w Katowicach za działalność artystyczną, ze szczególnym uwzględnieniem spektaklu „Jabłko” Verna Thiessena.

Tegoroczna edycja to okrągły jubileusz konkursu Złotych masek, bo odbywa się on już po raz 50. Teraz kandydują przedstawienia premierowe zrealizowane w teatrach województwa śląskiego od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.

Laureatów Złotych Masek 2018 poznamy już 26 marca.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr



^
Twoje sugestie i uwagi