Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

zOperowani! na warszawskich Bielanach

powrót
zOperowani! na warszawskich Bielanach

22 marca 2019 r. zapraszamy do Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie na cykl spotkań muzycznych pt. "zOperowani". Tematem najbliższego spotkania będzie - Sopran, głos, który zniewolił Mozarta.

Myślisz, że opera jest sztuką archaiczną i trudną w odbiorze? Przekonamy Cię, że jest wręcz odwrotnie! Zapraszamy do fascynującego świata sztuki operowej i jej tajemnic!

zOperowani! to cykl muzycznych spotkań poświęconych jednemu z najbardziej fascynujących aspektów opery jakim jest głos. Punktem wyjścia stało się dla nas przekonanie, że czerpanie przyjemności z opery nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a jedynie ciekawości i otwartości na nowe doznania artystyczne i zmysłowe. Opera to przede wszystkim opowiadanie emocjonujących historii oraz barwne, złożone postaci, których podstawowym środkiem wyrazu jest właśnie głos.

Zaproszeni artyści opowiedzą o typie głosu, jakim dysponują, odsłonią sekrety techniki wokalnej oraz wykonają arie najwybitniejszych kompozytorów. Przyjrzymy się zależnościom między wyborem głosu a ekspresją sceniczną oraz charakterem i emocjonalnością konkretnych postaci z klasyki operowej.
Podczas drugiego spotkania poznamy bliżej sopran. Głos ten posiada możliwość osiągania najwyższych nut na skali, przez co jest najłatwiej rozpoznawalny. Wolfgang Amadeusz Mozart obdarzył ten głos szczególnym upodobaniem, niemal każda ze stworzonych przez niego ról sopranowych jest prawdziwą perłą i stanowi łakomy kąsek dla każdej sopranistki. W operach geniusza z Salzburga kobiety obdarzone tym głosem przeżywają wielkie emocje, ale potrafią także być przewrotne, dowcipne i z dużą lekkością czarować kaskadami pięknych dźwięków.

Gościem specjalnym wieczoru będzie sopranistka Justyna Stępień, solistka Polskiej Opery Królewskiej, która stworzyła wiele niezapomnianych ról w operach Mozarta. W jej wykonaniu usłyszymy arie z takich oper jak Wesele Figara, Don Giovanni czy Zaide. Artystce akompaniuje Weronika Janyst.

Szczegóły:
Justyna Stępień – śpiew
Weronika Janyst – akompaniament
Szymon Waćkowski – prowadzenie cyklu

22 marca 2019, godz. 19:30
Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury,
ul. Estrady 112, Warszawa

WSTĘP WOLNY

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi