Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Agnieszka Grochowska jest aktorką teatralną i filmową. Zadebiutowała w 2001 r. w sztuce Teatru Telewizji "Beatryks Cenci", gdzie wcieliła się w postać tytułową. W 2002 r. ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 2003 - 2011 była aktorką Teatru Studio w Warszawie, na deskach którego grała w spektaklach w reżyserii Zbigniewa Brzozy, m.in. w "Mewie" u boku Krystyny Jandy oraz w "Amadeuszu", gdzie partnerowała Zbigniewowi Zapasiewiczowi. Za rolę w tych spektaklach otrzymała nominację nagrody Feliksa za najciekawszy debiut teatralny sezonu. Zagrała również komediową rolę Beatrice w "Słudze dwóch panów" Goldoniego w reż. Rimasa Tuminasa.

Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie "Alarm" w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Za rolę Tani w "Pręgach" Magdaleny Piekorz aktorka otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2005 oraz nominację do Jameson People’s Choice Awards (nagroda publiczności przyznawana w ramach Europejskich Nagród Filmowych). Jest również laureatką Złotego Lwa za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Trzy minuty. 21:37" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2007 r. otrzymała nagrodę "Shooting Stars" dla najbardziej obiecującej aktorki, przyznaną podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Aktorka stworzyła kilkanaście ról w spektaklach Teatru Telewizji, reżyserowanych m.in. przez Andrzeja Seweryna, Jana Englerta, Zbigniewa Brzozę czy Janusza Majewskiego.

W Teatrze Polskim gra rolę Olivii w "Wieczorze Trzech Króli" Szekspira w reż. Dana Jemmetta (premiera w czerwcu 2011 r.).

6.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi