Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Aktor, piosenkarz i reżyser, twórca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa; artysta kabaretu Loch Camelot.
W dorobku teatralnym ma liczne role w Krakowskim Teatrze STU, m. in. Dr. Grüna w Wariacie i zakonnicy S. I. Witkiewicza, Boruttę i Koffela w Panu Twardowskim W. Jasińskiego i J. Grzywacza, Matyjasa w Markietankach B. Brechta i K. Weilla, Vladimira w Czekając na Godota S. Becketta, Rejenta Milczka w Zemście A. Fredry, Tichona w Biesach F. Dostojewskiego, Cienia Ciotuchny w Romeo i Julii W. Szekspira, Gloucestera w Królu Learze W. Szekspira, Spencera w Kogucie w rosole S. Jokica oraz w sztukach: Cudowny naszyjnik W. Jasińskiego i A. Lipnickiego, Śleboda, czyli powaby życia K. Przerwy-Tetmajera, Stary słoń J. Kawalca oraz O psychiatrach, psychologach i innych psycholach R. M. Avii.
Zagrał również w takich przedstawieniach, jak Kochajmy się wg A. Mickiewicza (Loch Camelot), Historia o doktorze Johannie Fauście, wielce znakomitym czarnoksiężniku i magu, Takie większe wesele wg Tadeusza Nowaka.
Współpracował również z Teatrem Ludowym w Krakowie (Śmierć w Betlejem – misterium na Boże Narodzenie, Peter Karpati w Arabskiej nocy R. Schimmelpfenniga). W Teatrze Bagatela im. T. Boya Żeleńskiego zagrał Wędrowca w Sztukmistrzu z Lublina I. Singera.
Andrzej Róg jest reżyserem spektaklu muzycznego Pieśń o złotej krainie, sztuki Targanie jabłek wg T. Nowaka i monodramu Kamień na kamieniu wg W. Myśliwskiego.

Współpracuje z Teatrem Telewizji, w którym zagrał Gościa w Sądzie ostatecznym O. von Horvatha, Jurę Dorina w Balu błaznów A. I. Szargorodskich oraz Artura w Dziecku J. Fosse'a.

Zagrał w serialach Majka, Zaginiona, Bulionerzy, Świat według Kiepskich, Przeprowadzki, Więzy krwi, Sukces i Boża podszewka II.
W filmie fabularnym Kochankowie z Marony w reż. I. Cywińskiej zagrał Gruźlika, zaś w obrazie Krzysztofa Zanussiego Brat naszego Boga kreował Żebraka. Ponadto grał w filmach: Kroniki domowe w reż. L. Wosiewicza (Szmul), Boże skrawki w reż. J. Bogajewicza (Żyd), Nieupoważnionym wstęp wzbroniony w reż. D. Montean, Letnia miłość w reż. P. Uklańskiego (Meksykanin), Hrystus w reż. P. Matwiejczyka, Jan z drzewa w reż. Ł. Kasprzykowskiego (Psychoanalityk) oraz Śmierć w Będkowicach w reż. M. Głowackiego (Janek).

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi