Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Polski aktor teatralny i telewizyjny.
Jest synem policjanta i urzędniczki. Chcąc zaimponować dziewczynie, dostał się (za pierwszym razem) do łódzkiej Szkoły Filmowej, którą ukończył w 2002 roku. Debiutował na scenie w sztuce Petera Shaffera Amadeus (2001) w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, gdzie zagrał potem rolę Cliffa Lewisa w przedstawieniu Johna Osborne'a Miłość i gniew (2003). Pojawił się także w musicalu Janusza Józefowicza Metro. Następnie przez kilka miesięcy dorabiał jako kelner w restauracji Foksal w Warszawie.

W latach 2004-2006 związany był z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol, gdzie wystąpił w musicalach: Jerzego Bielunasa W 80 dni dookoła świata po jako Fogg (2004), Leszka Możdżera Scat, czyli od pucybuta do milionera (2005), My Fair Lady (2006), Mała księżniczka (2006) i Konrada Imieli Śmierdź w górach (2006).
Od listopada 2006 jest aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Jest autorem przedstawienia Smycz, opartego na tekstach Becketta, Sary Kane i jego własnych, a także piosenkach Łony, Marka Grechuty czy Maanamu.

Często bierze udział w koncertach i spektaklach muzycznych na kolejnych edycjach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Jest zwycięzcą Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, zdobywca nagrody Złotego Tukana (główna nagroda konkursu), Tukana Dziennikarzy i Tukana Publiczności, XXVII Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, 2006

W roku 2011 nagrał solową płytę Sprawca.

Nagrody:
Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", 2011

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi