Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Dariusz Bereski (ur. 29 grudnia 1965 roku we Wrocławiu) − polski aktor teatralny telewizyjny, występuje także w programach kabaretowo-muzycznych, specjalizuje się w prowadzeniu różnych imprez okolicznościowych, gal i jubileuszy.
W szkole średniej chciał zostać polonistą, lubił recytować wiersze, interesował go też kabaret; na studniówce wraz z kolegami wystawił przedstawienie Pchła Szachrajka wg Jana Brzechwy. Studiował na Wydziale Aktorskim we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, którą ukończył w 1988 roku.

Od 1987 roku (po III roku studiów) rozpoczął prace na etacie w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Teatr ten opuścił w 1997 roku (po 10 latach pracy) i przeniósł się do Torunia - do Teatru im. Wilama Horzycy - gdzie pracuje do dziś.

Od 1999 roku pracuje również w rozgłośniach radiowych (Radio Toruń, Radio Sfera, Radio GRA i Radio Color w Warszawie). Współpracuje z internetowymi Bankami Głosów (Mikrofonika, RPM, Edwin Film). W 2006 roku rozpoczął współpracę z Masterfilmem w Warszawie, gdzie nagrywa dubbing do filmów.

Od roku 1988 roku żonaty z Magdaleną, nauczycielką kształcenia zintegrowanego klas 1-3 i terapeutką w klasach integracyjnych. Mają syna (ur. 1989).

6.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi