Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Urodzony w 1965 roku, absolwent łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej na Wydziale Aktorskim.
Karierę zawodową rozpoczął po zdobyciu dyplomu magistra sztuki w 1988 roku, jako aktor w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie pracował przez kolejne siedemnaście lat. W 2004 roku nawiązał dwuletnią współpracę z katowickim Teatrem Śląskim, by następnie zwiazać się na stałe z Teatrem Dzieci Zagłębia.

Życiorys zawodowy Dariusza Wiktorowicza to imponujący dorobek reżyserski i aktorski, potwierdzony wieloma prestiżowymi tytułami i nagrodami. Jako ekspert współpracuje z wieloma festiwalami i wydarzeniami artystycznymi, służąc swoim doświadczeniem i wiedzą.
W 2009 roku zaangażował się w unikatowy projekt budowania zaangażowania pracowniczego, łaczącego świat biznesu ze światem kultury, współpracując w tym zakresie z ING.
W tym samym roku stał się również jedną z bardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. To za sprawą jednej z głównych ról, jaką odtwarzał w serialu telewizyjnym "Licencja na wychowanie", emitowanym do 2011 roku na antenie TVP2.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi