Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Aktor Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego w Katowicach od 1984 r. W tym czasie na krótko związał się z Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie zagrał Wicehrabiego de Valmont w "Niebezpiecznych związkach".
Na śląskiej scenie zagrał między innymi Hamleta w "Hamlecie" Szekspira, Artura w "Tangu" S. Mrożka, Błazna w "Wieczorze Trzech Króli" Szekspira, Albina i Gustawa w "Ślubach panieńskich" A. Fredry, Don Juana w "Don Juanie" Moliera i Dymitra w "Braciach Karamazow" F. Dostojewskiego.
Później jego życiorys artystyczny wzbogacił się o kilka znaczących ról. Stworzył rolę Pato w "Królowej piękności z Leenane" Martina McDonagha, w poczwórnej roli - Włodzimierza, Hektora, Jakuba i Harfiarza - w "Akropolis" S. Wyspiańskiego oraz w uhonorowanej nagrodą im. Leny Starke roli Ferdynanda w "Intrydze i miłości" F. Schillera. Podziwiać go mogliśmy także w spektaklach "Sinobrody - nadzieja kobiet", "Zdobycie bieguna południowego", "Solaris" i ostatnio "Dziady", "Hamlet", "Iwona, księżniczka Burgunda": "Mayday 2", "Romeo i Julia", "Zbrodnia i kara", "Zbójcy"...


5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi