Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Choreograf , tancerz zawodowy (weryfikacja ZASP), absolwent Studium Animatorów Kultury w Kaliszu (taniec współczesny), Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (Pedagogika Artystyczna), stypendysta (i jednocześnie stażysta) Centrum Choreograficznego Mathillde Monier w Montpellier (Francja).
Był solistą w zespole baletowym Teatru Rozrywki. Od roku 2010 artysta niezależny współpracujący z różnymi teatrami w Polsce.
Trzykrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA. Laureat tej nagrody w roku 2011 za choreografię do spektaklu Hotel Nowy Świat, wystawionym w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. W roku 2010 został uhonorowany przez Marszałka Województwa Śląskiego Nagrodą Artystyczną dla Młodych Twórców. W roku 2011 został laureatem Stypendium Artystycznego w Dziedzinie Kultury Województwa Śląskiego.
Autor choreografii w spektaklach: Adonis ma gościa (reż. Fred Apke, Teatr Rozrywki), Hotel Nowy Świat (reż. Magdalena Piekorz, Teatr Polski w Bielsku-Białej), Wizyta Starszej Pani (reż. Magdalena Piekorz, Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego w Katowicach), Królewicz i żebrak (reż. Dariusz Wiktorowicz, Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie), Bulwar zdradzonych marzeń (reż. Robert Talarczyk, Teatr Muzyczny w Gliwicach), Our House (reż. M. Znaniecki, Teatr Rozrywki), w filmie Oskarowe kostiumy Barbary Ptak (reż. Krzysztof Korwin Piotrowski), Wakacje Don Żuana w reżyserii Anny Polony w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Monsters. Pieśni morderczyń w reżyserii Roberta Talarczyka (Teatr Rampa w Warszawie), Amadeus P. Schaffera w reżyserii Roberta Talarczyka (Teatr Polski w Bielsku-Białej), Hemar w chmurach (Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie) w reż. Piotra Machalicy oraz My Fair Lady F. Loewe w reżyserii Roberta Talarczyka (Opera Śląska w Bytomiu). Przez wiele lat tworzył układy choreograficzne do piosenek w koncertach sylwestrowych, wystawianych w Teatrze Rozrywki.
Jakuba Lewandowskiego można oglądać w spektaklu Mistrz i Małgorzata Story w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej (reżyseria Robert Talarczyk) w roli Behemota.

7.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi