Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach (taniec), L’école supérieure de danse de Cannes Rosella Hightower w Cannes, Studio de danse „Harmonic” w Paryżu oraz romanistyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
W dorobku zawodowym ma m.in. pracę tancerki na pokładzie francuskiego statku pasażerskiego ,,Le Diamant”, w Disneyland Ressort Paris (Francja), National Palace „Circus Filie” w Vierzon (Francja), praktyki sceniczne w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz kilkuletnią współpracę z Kieleckim Teatrem Tańca (jako tancerka i instruktor tańca).
Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Wybitnie Uzdolnionych (2001) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2002). Dwukrotnie uplasowała się na drugim miejscu na Międzynarodowych Konkursach Tańca we Francji, jest też zdobywczynią brązowego medalu na Międzynarodowym Konkursie Tańca Współczesnego w Biarritz (chor. Katarzyna Aleksander-Kmieć). Trzykrotna finalistka: 14. Międzynarodowego Konkursu Tańca „Cita di Rietti” (chor. Katarzyna Aleksander-Kmieć) oraz 12. i 14. Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. W. Wiesiołowskiego (chor. Katarzyna Aleksander-Kmieć) w Gdańsku.
Od maja 2013 r. jest członkiem zespołu baletowego Teatru Rozrywki.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi