Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.
Zadebiutowała na deskach krakowskiego Teatru Nowego w sztuce Griga obchodzi imieniny wg A. Czechowa (Sonia). W teatrze tym zagrała także Jenę w Historiach Petra Zelenki (spektakl nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie) oraz Żonę w Lękach porannych wg S. Grochowiaka. Występuje też w przedstawieniu muzycznym Moskwa Pietuszki wg W. Jerofiejewa.
Zagrała również Kasandrę w spektaklu Trojanki – Rewizje – Antyk (Narodowy Stary Teatr w Krakowie), Goplanę/Matkę w Malinach wg J. Słowackiego (Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie), Monikę w Bolerze P. Kohouta (Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach) oraz Oną w sztuce Kryzysy albo historia miłosna M. Ignata (Teatr KOREZ w Katowicach).
Zagrała w filmie telewizyjnym Tysiąc zakazanych krzaków (Aśka) w reż. P. Kielara, filmie fabularnym Mistyfikacja (prostytutka) w reż. J. Koprowicza oraz serialach Julia oraz Układ Warszawski.
Katarzyna Chlebny występuje na scenach i estradach jako parodystka i konferansjerka. Ma w dorobku płytę CD, nagraną z zespołem „Canto” oraz recital piosenek żydowskich Ucisz serce.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi