Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył dwoma przedstawieniami dyplomowymi. W pierwszym, wyreżyserowanym przez Krzesisławę Dubiel i Andrzeja Hrydzewicza Polacy nie gęsi, zagrał jedną z głównych ról, wcielając się w postać Jasia - żołnierza samochwały. W drugim przedstawieniu pt. Miłość i gniew J. Osborne'a w reżyserii Jerzego Schejbala był Jimem - neurotycznym buntownikiem kontestującym rzeczywistość. Rolą Anioła (nomen omen) w Siódme - mniej kradnij (reż. Jan Prochyra i Jan Szurmiej) zadebiutował na deskach zawodowego Teatru Rampa. Od tego czasu brał udział w następujących spektaklach realizowanych w tym teatrze: Wielka woda w reż. Jana Szurmieja (Student - młody, przystojny... po prostu młody), Sztukmistrz z miasta Lublina w reż. Jana Szurmieja (Chajm Lejb - jedyny blond Izraelita, zwany Żydem Wikingiem), Kandyd, czyli optymizm w reż. Macieja Wojtyszki (rola tytułowa lub Zausznik, Król Angielski, Żandarm), Pińska szlachta (w reż. M. Pinihina) oraz Złota Kaczka w reż. Jana Szurmieja (jako Szewc - prekursor hiphopu w Polsce). Rozśpiewanego Chłopaka grał w musicalu Ernesta Brylla i Włodzimierza Korcza pt. Jajokracja. W musicalu dla młodzieży pt. Awantura w piekle wcielał się w postać dobrego diabła Kaduka.

Obecnie można go zobaczyć w kilku spektaklach Teatru Rampa. Jeździec burzy w reż. Arkadiusza Jakubika. Długie włosy, dzwony i koszule w kwiaty, które przywdziewa na siebie w przedstawieniu o The Doors gdzie gra Raya Manzarka (Manczarka, oczywiście), pozwalają mu wrócić do jednej ze swoich ulubionych er - w tym wypadku do Ery Wodnika. Nie uchodzi, nie uchodzi... czyli damy i huzary w reż. Macieja Wojtyszki, gdzie jako Edmund dzielnie walczy o swoją miłość do Zofiji. W komediodramacie Mistrz i Małgorzata doskonale godzi role poety Iwana Bezdomnego i skazanego przez Piłata proroka Jeszui, w dramacie Krzyk słonia autorstwa Farida Nagima w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego odtwarza postać zakochanego w Anwarze Ilji, natomiast w komediodramacie pt. Żyd autorstwa Artura Pałygi w reż. Witolda Mazurkiewicza wciela się w kontrowersyjną postać wuefisty.

Gra także w bajce muzycznej pt. Wielka wyprawa w reżyserii Piotra Furmana (gibki Pirato-Kot), oraz w musicalach familijnych w reż. Cezarego Domagały: Tajemniczy ogród (Dick), W pogoni za bajką (król Sukcesso Pałer i zagubiony tatuś w jednym), Pinokio czyli świerszczowe opowieści (Lis)

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi