Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Krzysztof Bizio urodził się w 1970 roku w Szczecinie. Z wykształcenia jest architektem. Od końca 1997 roku razem ze wspólnikiem, Adamem Ligierko, prowadzi pracownię zajmującą się projektowaniem architektonicznym i urbanistycznym, a także konserwacją i modernizacją XIX i XX-wiecznych kamienic. Wziął udział w rewitalizacji 30 kamienic w Szczecinie. Zaprojektował także Teatr Mały na deptaku Bogusława. Był pracownikiem naukowym Politechniki Szczecińskiej. Obecnie jest wykładowcą w Akademii Sztuki w stopniu doktora architektury. Prowadzi pracownię podstaw projektowania.

Jako dramaturg zadebiutował w 2001 roku sztuką Porozmawiajmy o życiu i śmierci opublikowaną w „Dialogu” i wystawioną w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
Jego utwory prezentował także Teatr Telewizji. Był scenarzystą filmu 0_1_0 (2008) Piotra Łazarkiewicza oraz scenarzystą i reżyserem filmu Wszystkie małe kłamstwa Anny (2009), którego zdjęcia realizowano w Szczecinie. Współpracował także jako jeden ze scenarzystów filmu Katyń (2007) Andrzeja Wajdy.

W 2003 roku został wyróżniony tytułem Ambasador Szczecina, a w 2004 uhonorowany Nagrodą Artystyczną Miasta Szczecina.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi