Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

- Lubię kamień bursztynu. Urodziłem się i wychowałem na sopockiej plaży. Na scenie debiutowałem w gdyńskim Teatrze Miejskim po PWST we Wrocławiu w 1992 r. Od 1 listopada 2007 roku moje teatralne losy związały mnie z Teatrem Rampa. Wcześniej przez 12 sezonów byłem aktorem Teatru Nowego w Warszawie, kierowanego przez Adama Hanuszkiewicza, w którym zagrałem kilkanaście znaczacych ról przez Niego reżyserowanych.

Od Złotopolskich zaczęła się przygoda z telewizją w roli policjanta komisariatu na Dworcu Centralnym, a od 2001 lat gram niezwykle popularną i ukochaną przez dzieci postać telewizyjną Krasnoludka Pikselka w programie Budzik TVP1. Ta rola przynosi mi ogromna radość. Naprawdę. Szalenie ją lubię! Odnalazłem nawet najprawdziwszą tajemnicę Krasnoludków! "Trzeba bardzo, ale to bardzo lubić dzieci i nie starać się być od nich mądrzejszym..."

Natomiast poza teatrem moją pasją jest muzyka, historia oraz żeglarstwo - czasami śpiewam, a nawet gram na kilku instrumentach; jestem akordeonistą; czasem utnę wiersz, czasem wyrzeźbię piosenkę. Zdobyłem tytuł Żeglarskiego Mistrza Polski Aktorów. Jestem także pomysłodawcą i realizatorem działań historycznych m. in. Mazowieckiego Festiwalu Tańca i Kultury Dworskiej oraz akcji upamiętniającej rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod nazwą Powstańcza Fotografia z Tramwaju (zapraszam na stronę www.powstanczafotografiaztramwaju.pl) a... i jeszcze zorganizowałem dwukrotnie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aktorów w Mikołajkach, w tym edycję, dzięki której polscy żeglarze niepełnosprawni pojechali na Igrzyska Paraolimpijskie Ateny 2003. To w ramach wymyślonej i prowadzonej onegdaj przeze mnie Fundacji Medalion i Miecz, która wspierała osoby chore i niepełnosprawne.

Wykorzystując pasję muzyczną i aktorskie predyspozycje do pracy z dziećmi z powodzeniem prowadzę dziecięce warsztaty muzyczne dla Fundacji i Festiwalu Ogrody Muzyczne, realizowane na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w warszawskim Art-bemie. Moje spotkania z dziećmi w świecie muzyki, opery i baletu oraz warsztaty realizowane wokół muzycznych projekcji filmowych i jednoczesnych koncertów symfonicznych (orkiestra i film) odbywają się w Dziecięcych Ogrodach Muzycznych.

Jednak moim największym doświadczeniem duchowym i artystycznym był zaszczyt bycia konfernansjerem i współreżyserem Czasu oczekiwania na Ojca Świętego Jana Pawła II na Sopockim Hipodromie w czerwcu 1999 r. Nomen omen pojechalem tam prosto z Teatru Rampa, w którym graliśmy gościnnie Czupurka. Na Hipodromie oczekiwało na Jana Pawła II 700 000 ludzi (od tych chwil nie obawiam się publiczności...).

Od 2007 roku jestem aktorem Rampy gdzie grałem w musicalach dla młodzieży: Obcy (reż. T. Kurpias) i Awantura w piekle (reż. C. Domagała) oraz w farso-wodewilu Pińska szlachta (reż. M. Pinihin)i komedii Sześć w jednej (reż. G. Warchoł). Obecnie można mnie zobaczyć w spektaklu kolędowo-pastorakowym A my do Betlejem... (reż. P. Furman), w komediodramacie Mistrz i Małgorzata (reż. M. Konarski), w kabarecie Latający Cyrk Monty Pythona oraz w musicalu familijnym W pogoni za bajką (reż. C. Domagała).

Lubię przyglądać się niebu. Mam też swoją pogodną, niebiańską filozofię aktorskiej popularności - są gwiazdy, które stale i mocno świecą na firmamencie; są komety, które co jakiś czas powracają z wielkim blaskiem i chwałą... i są meteory, które rozpalają nieboskłon i pogrążają się w ciemnościach.

Ja lubię meteory. Są ciepłe i spełniają życzenia.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi