Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Scenografka i autorka kostiumów; absolwentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie . Stale współpracuje z Grzegorzem Jarzyną (m.in. Doktor Faustus, Magnetyzm serca, Uroczystość, Giovanni, T.E.O.R.E.M.A.T., Nosferatu) i Agnieszką Glińską (m.in. Trzy siostry, Opowieści lasku wiedeńskiego, Kaleka z Inishmaan, Bambini di Praga, Pamięć wody, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, Lulu na moście, Mewa, Pożegnania). Stworzyła także scenografię do spektakli m.in. Krystyny Jandy, Anny Smolar, Redbada Klijnstry, Jerzego Klesyka, Andrzeja Seweryna, Kasi Adamik, Artura Urbańskiego oraz do zagranicznych przedstawień Grzegorza Jarzyny takich jak Lew w zimie i mede:a w wiedeńskim Burgtheater, Dziecko i czary/ Karzeł w Bayerische Staatsoper, Areteia w Schauspiel Essen oraz Fedra w amsterdamskim Toneelgroep.

Jest autorką scenografii i kostiumów do filmu Przemiany w reżyserii Łukasza Barczyka (2003) oraz kostiumów do filmów: Łagodna Mariusza Trelińskiego (1995), Egzekutor Filipa Zylbera (1999), Cisza Michała Rosy (2001), Tulipany Jacka Borcucha (2004), Wesele Wojciecha Smarzowskiego (2004). Wszystko co kocham Jacka Borcucha (2009). Za Wesele była nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł.

Otrzymała nagrody za realizacje scenograficzne do Magnetyzmu serca na Festiwalu Klasyka Polska w Opolu (2000), Howie i Rookie Lee na II Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu (2002) oraz za „stworzenie spójnego krajobrazu, w którym odrębność ukazuje się poprzez potężny ładunek emocjonalny” w spektaklu T.E.O.R.E.M.A.T. na Boskiej Komedii (2009).

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi