Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu (1990 r.). Zadebiutowała rolą Ewy w spektaklu „Brudne czyny” 18 czerwca 1989 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W latach 1990-1994 związana była z Teatrem Kalambur a następnie – z Teatrami Arka i Za Odrą – również we Wrocławiu. W Teatrze Norwida w Jeleniej Górze zadebiutowała rolą Julii w „Miarce za miarkę” Szekspira w reżyserii Krzysztofa Pankiewicza.

Zagrała także Klarę w „Ślubach panieńskich” w reżyserii A. Hrydzewicza, Hankę w musicalu „Dulska!” Adama Hanuszkiewicza, Lady Southwell w „Królowej i Szekspirze” E. Vilar w reż. P. Kruszczyńskiego i Chryzotemis w „Elektrze” Hofmannstahla w reż. Mai Kleczewskiej. Grała także gościnnie w Teatrze im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, m.in. Alicję w „Czyż nie dobija się koni” w reż. M. Kleczewskiej.

Jej inne role, to między innymi: Betty Dulfeet („Kariera Artura Ui”), Dziewka („Klątwa”), Amelia („Okrutne i czułe”), Lady Milford („Intryga i miłość”), Leni Rieffenstahl („Sztuka dla dziecka”).

Aktorka ma na swoim koncie także udział w filmach i popularnych serialach telewizyjnych : Cisza. (Obsada aktorska) – Fryzjerka (2001), Fala zbrodni (Hydra) – Pielęgniarka (2003, 2006), Pierwsza miłość – Nauczycielka (2004-2010), Świat według Kiepskich (Grunt to rodzinka) – Pączkowa (2005), Tango z Aniołem (2005-2006), Afonia i pszczoły (2009), Maraton tańca – Ryśkowa (2010).

Otrzymała Granx Prix w Konkursie Piosenki Lwowskiej w Jeleniej Górze w 1999 r.

Współpracuje także z telewizją Karkonosze Play jako dziennikarka i prezenterka.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi