Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Debiutował w musicalu „Metro”(1992) w reż. i chor. Janusza Józefowicza na deskach Teatru Dramatycznego. Kolejne doświadczenia zdobywał w Teatrze Studio Buffo m.in. w spektaklach „Do Grającej Szafy Grosik Wrzuć”(1993), „Józefowicz Show”(1994), a następnie w Teatrze Komedia w spektaklu „Królewna Śnieżka”(1994) w reż. Krzysztofa Kolbergera i chor. Emila Wesołowskiego. Brał udział w spektaklach Małgorzaty Potockiej oraz produkcjach telewizyjnych m.in. „Kabaret Olgi Lipińskiej”, „Niedziela na Głównym” w reż. i chor. Janusza Józefowicza (Wrocław 2001), serialach „Teraz Albo Nigdy” oraz „Linia Życia”.

W latach 1996-2007 występował na światowych scenach musicalowych biorąc udział w spektaklach: „Disney's Phantasy Musical Gala”(Niemcy), „Elvis”(Szwajcaria),
„It's ShowTime”(La Cage aux Folles, Sing Sing Sing, Fosse)(Austria), Opera „Manon Lescault”(Austria), „A Tribute to Abba”(Niemcy), „The Rocky Horror Show”(Austria),
„Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat”(jako Levi)(Austria), „Falco Meets Amadeus”(Niemcy), „Spirit Of The Dance”(USA), „Spirit Of The Broadway”(USA).
Tańczył również w wielu musicalach produkcji Princess Cruises Line.

W 2008 roku brał udział w tworzeniu oprawy taneczno-artystycznej do Gali „Nobel 1983-Pro Memoria” z okazji 25-lecia wręczenia nagrody Nobla prezydentowi Lechowi Wałęsie w Teatrze Wielkim, co zainicjowało udział w projektach Stołecznej Estrady, m.in. Gala „Freedom 1989. Born in Poland” w Millennium Park (Chicago 2009), jak również projekcie muzyczno-tanecznym „Chopin-klasycznie, jazzowo, rockowo” wystawionym w Polsce, Chicago, Zagrzebiu, Kairze, Berlinie, Bukareszcie oraz na wystawie Expo 2010 w Szanghaju.

W 2011 tańczył w musicalu „The Rocky Horror Show” w Och Teatrze. Kontynuacją jego pracy artystycznej jest udziału w projekcie muzyczno-stepowym „The Prisoners of Rhythm”

6.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi