Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie im. L. Solskiego (Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu, specjalizacja pantomimiczno-ruchowa).
Brała udział w warsztatach w Teatrze Dramatycznym w Warszawie z Robertem Wilsonem, warsztatach komedii dell’arte z Andrea Pangallo oraz tańca butoh w Krakowie z mistrzem Takayuki Ishihara (Japonia).
Rolami dyplomowymi aktorki były: Tadrachowa w Moralności pani Dulskiej G. Zapolskiej (reż. K. Dubiel-Hrydzewicz), Kloc w Śnie nocy letniej W. Szekspira (reż. G. Gietzky), Fabia w Don Juanie T. de Moliny (reż. B. Baranowska) oraz Iza w Iwonie księżniczce Burgunda W. Gombrowicza (reż. E. Paszke – Lowitz).
Po studiach zagrała Diabełka w Raju utraconym K. Pendereckiego (Opera Wrocławska) oraz Dziennikarkę w Dietrich i Leander P. Szalszy (Teatr Korez w Katowicach).
Marta Kloc ma również w dorobku działania reżyserskie: Pchła Szachrajka J. Brzechwy w jej reżyserii i w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Kroczycach zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych (2007) oraz Puchar Burmistrza i Grand Prix na XIII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwonce-Leszczynach (2007).
Od września 2008 r. jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki. Zagrała Alicję w musicalu Rent oraz Bilkę i Szpryncę w Skrzypku na dachu. Występowała w koncertach sylwestrowych (2008-2012). Dzisiaj gra w rock-operze Jesus Christ Superstar, w Skrzypku na dachu (Cajtel) oraz bajce Pan Plamka i jego kot (Bileterka). W Położnicach szpitala św. Zofii jest Żoną 2, a w musicalu Our House – Oskarżycielem i Helą.
Pełni funkcję asystenta reżysera w musicalach: Przebudzenie wiosny oraz Położnice szpitala św. Zofii.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi