Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Aktorka młodego pokolenia, urodzona 26 lipca 1984 roku w Człuchowie. W roku 2007 ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Na deskach teatru zadebiutowała rolą Jill w sztuce „Motyle są wolne” Leonarda Gershe w reżyserii Zbigniewa Lesienia.

Od 2010 roku jest aktorką Teatru Kwadrat w Warszawie, gdzie debiutowała rolą Sally w spektaklu „KIEDY HARRY POZNAŁ SALLY” w reżyserii Andrzeja Rozhina.

Jej pierwszą rolą na małym ekranie była Bella w serialu w reż. Adka Drabińskiego „Dom niespokojnej starości”. Rok 2006 to rola Izy w serialu „Dwie strony medalu” , a kolejne to, m.in. w filmach „Fałszerze. Powrót sfory”, „Magda M”, „Twarzą w twarz”. Rola Ani w komedii romantycznej „Nie kłam kochanie” Piotra Wereśniaka, to debiut kinowy Marty, zagrała tam główną rolę u boku Piotra Adamczyka. W roku 2008 wcieliła się w postać Marty Orkisz w serialu „Teraz albo Nigdy”. Kolejny rok przyniósł Marcie udział w kostiumowej ekranizacji „Ślubów Panieńskich” w reżyserii Filipa Bajona, zagrała tam Klarę. Rok 2009 to również główna rola w komedii Patryka Vegi „Ciacho”. Na początku 2010 roku Marta Żmuda Trzebiatowska została obsadzona w roli Kasi w amerykańskiej komedii romantycznej pt. „Love, Wedding, Marriage”, w reżyserii Dermot Mulroney. Dzięki tej kreacji dołączyła do gildii aktorów amerykańskich (Screen Actors Guild). W 2010 roku zagrała też jedną z głównych ról w komedii „Och Karol 2” w reżyserii Piotra Wereśniaka, w filmie „Wygrany” Wiesława Saniewskiego oraz główną rolę w serialu, pt. „Chichot Losu”.

Pomimo młodego wieku Marta Żmuda Trzebiatowska została doceniona przez szeroką publiczność i otrzymała w roku 2009 Telekamerę – nagrodę, która jest jedną z najważniejszych dla Aktora, bo przyznają ją widzowie. Na jej koncie jest również Nagroda Viva Najpiękniejsi w plebiscycie dwutygodnika Viva, Nagroda Róża Gali w kategorii „Piękny Debiut” w plebiscycie miesięcznika Gala na najpiękniejszych Polaków, których piękno wynika nie tylko z samej urody zewnętrznej, ale właśnie z ich wewnętrznego piękna, osobowości, talentu, postawy życiowej i osiągnięć. Ponadto nagrody: Elle Style Awards, Top Polka.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi