Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

W 1983 r. ukończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrami: Polskim, Dramatycznym, Ateneum, a obecnie Rampą w Warszawie. Aktor wszechstronny - od kabaretu: współpraca m.in. z Andrzejem Zaorskim w telewizyjnym cyklicznym Odjeździe, przez musicale Złe zachowanie A. Strzeleckiego do komedii Art Yasminy Rezy.

W Teatrze Rampa występował przez kilka lat w spektaklach: Zwierzęta doktora Dolittle w reż J. Bielunasa, Awantura w piekle w reż. C. Domagały, Złota kaczka, w reż. J. Szurmieja a także w farso-wodewilu Pińska szlachta w reż. M. Pinihina. Obecnie gra w spektaklach: Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli damy i huzary w reż. M. Wojtyszko, A my do Betlejem..., w reż. P. Furmana, Żyd w reż. Witold Mazurkiewicza, Tango Piazzolla w reż. Witolda Mazurkiewicza i Roberta Talarczyka , Wielka wyprawa w reż. Piotra Furmana, Tajemniczy ogród, W pogoni za bajką i Awantura o Basię w reż. C. Domagały.

W 1996 otrzymał nagrodę za główną rolę męską w przedstawieniu Kubuś Fatalista Diderota w reż. Z. Zapasiewicza na Festiwalu Małych Form w Szczecinie.

Jest również aktorem dubbingowym. Jego głosem mówią postaci z takich filmów jak: Przyjaciele - Chandler, Flinstonowie - Barney, Asterix i Obelix - Asterix w kolejnych adaptacjach znanego francuskiego komiksu.

Ostatnią z jego znaczących ról filmowych jest udział w filmie Juliusza Machulskiego Pieniądze to nie wszystko.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi