Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Aktor. Ukończył PWST w Warszawie w 1983 roku. Debiutował na scenie Teatru Powszechnego w Clownach Andrzeja Strzeleckiego. Pierwszy stały angaż (1983) w Teatrze na Woli (Teatr Kwadrat). Od 1988 roku związany jest na stałe z Teatrem Rampa gdzie grał we wszystkich autorskich spektaklach A. Strzeleckiego: Złe zachowanie, Sweet Fifties, Cabaretro, Czerwony stoliczek, Chopin w Ameryce, Love, Film, Alicja w krainie czarów, Majestat, Parawan oraz późniejszych produkcjach Teatru: Bracia krwi (W. Russel, reż. A. Rozhin), Brassens (scen. i reż. W. Młynarski), W 80 dni dookoła światów (wg J. Verne'a / J. Polewka), Zwierzęta Doktora Dolittle (adaptacja i reż. J. Bielunas), Król Maciuś Pierwszy (reż. C. Domagała), Siódme - mniej kradnij (reż. J. Prochyra, J. Szurmiej), Wielka Woda (reż. J. Szurmiej) i Jak stać się żydowską matką w dziesięć praktycznych lekcji (reż. J. Prochyra), Pińska szlachta (reż. M. Pinihin), Sześć w jednej (reż. G. Warchoł), oraz w musicalach dla młodzieży Awantura w piekle (reż. C. Domagała) i Złota kaczka (reż. J. Szurmiej). Obecnie gra w przedstawieniach: Mistrz i Małgorzata (reż. M. Konarski), Jeździec burzy (reż. A. Jakubik), Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli damy i huzary (reż. M. Wojtyszko), A my do Betlejem... (w swojej reżyserii), Żyd w reż. Witolda Mazurkiewicza oraz w musicalach familijnych: Awantura o Basię, W pogoni za bajką oraz Pinokio czyli świerszczowe opowieści (reż. C. Domagała) i bajce muzycznej Calineczka w reż. Witolda Mazurkiewicza. Wyreżyserował także autorski spektakl dla najmłodszych Wielka Wyprawa - grany z powodzeniem do dziś.

Reżyser. W Teatrze Rampa wystawił wg własnego, oryginalnego pomysłu polskie kolędy pt. A my do betlejem..., Clownów A. Strzeleckiego i spektakl dla dzieci Wielka wyprawa.

Estrada
Jako konferansjer z dużym doświadczeniem zapraszany jest do prowadzenia imprez o charakterze masowym i kameralnym. Jednocześnie kompiluje ich scenariusze.

Telewizja
Od 1994 był prezenterem Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego, gdzie przez 5 lat przygotowywał i prowadził "na żywo" codzienny autorski program pt. Teleturniej Warszawski. Jako specjalista od programów "na żywo" przeprowadzał wywiady, relacje z ważnych imprez i spotkań świata kultury i pop-kultury. Autor krótkich, żartobliwych filmów slapstikowych w konwencji czarno-białej pt. Pana Piotra Przypadki oraz programów rozrywkowych emitowanych w 1-ym i 3-ym programie TVP (Pełen odlot).

Lubi galaretki w czekoladzie.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi