Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, którego aktorem był przez kolejne dwadzieścia pięć lat. Na deskach tego teatru stworzył kreacje w kilkudziesięciu inscenizacjach, m.in. w "Medei" Eurypidesa w reż. Zygmunta Hübnera; "Operze za trzy grosze" Bertolta Brechta w reż. Krzysztofa Zaleskiego; "Trzech siostrach" Antoniego Czechowa w reż. Agnieszki Glińskiej; "Królu Learze" Williama Szekspira w reż. Piotra Cieplaka.

Od 2006 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Od kilku lat związany jest także z Teatrem Polonia i Och-teatrem w Warszawie.

W częstochowskim Teatrze zagrał w spektaklach: „Sammy" Kena Hughesa (monodram) w reż. Anny Kekuś – Poks; „Trzy siostry" Antoniego Czechowa w reżyserii Julii Wernio.

Obecnie Aktora można zobaczyć w następujących przedstawieniach:"Hemar w chmurach. Kabaret" (w swojej reżyserii); "Do dna" Ludmiły Pietruszewskiej w reż. Andre Hubnera - Ochodlo; „Stachura" w reżyserii Roberta Dorosławskiego, „Tacy duzi chłopcy" (piosenki Jana Wołka); „Miłość i polityka" Pierre'a Sauvila. W sztuce „Mieszczaninie szlachcicem" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza wciela się w rolę Pana Jourdaina.

Jest wykonawcą piosenki aktorskiej, słynie z doskonałej interpretacji piosenek Okudżawy, Brassensa i Wołka. W październiku 2012 roku na rynku ukazała się jego płyta pt. "Moje chmury płyną nisko".

Na dużym ekranie zadebiutował jeszcze jako student rolą w filmie "Rycerz"w reż. Lecha Majewskiego. Zagrał m.in. w "Dekalogu VI", "Dekalogu IX" i "Krótkim filmie o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego, w "Złocie dezerterów" Janusza Majewskiego i w "Dniu świra" oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi