Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

ur. 1970 r. w Olkuszu, aktor i reżyser teatralny i filmowy. Absolwent PWST w Krakowie. Od 1995 roku aktor Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni.
Na scenie zadebiutował 3 marca 1992 rolą Fanfarona II w Placu Merkurego Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reż. Marty Stebnickiej na deskach Teatru STU w Krakowie.

W 1993 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie za rolę Merkurego w spektaklu "Zdrady miłosne" na XI Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

W latach 1993–1995 występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Od roku 1995 jest związany z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Występował także w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu (2001).

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:
2014 - Nagroda prezydenta Gdyni za rolę Filipa w spektaklu „Joanna Szalona; Królowa” Jolanty Janiczak i Sammy’ego w przedstawieniu „Sammy” Kena Hughes’a
2013 - Nagroda Profesjonalistów Forbesa na Pomorzu
2007 - Nagroda Prezydenta Miasta Gdynia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za role pisarza Nikosa w musicalu Zorba i Iwana w Braciach K. w Teatrze Miejskim w Gdyni
2003 - nagroda dla najlepszego aktora Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni, w sezonie 2002,
1996 - teatralna Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za rolę w spektaklu Kwartet dla czterech aktorów B. Schäffera, reż. K. Bauman,
1994 – Opole, Grand Prix na Festiwalu Klasyka Polska, za rolę Jezusa w Historyji o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka, reż. P. Cieplak.
1993 - Łódź - XI Festiwal Szkół Teatralnych - wyróżnienie za rolę Merkurego w przedstawieniu Zdrady miłosne Moliera w reżyserii Roberta Czachowskiego (PWST Kraków)

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi