Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Robert Górski (ur. 14 kwietnia 1971 w Warszawie) – polski twórca kabaretowy, najszerzej znany jako lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Kabaret i scenariusze

Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie był współzałożycielem Kabaretu Moralnego Niepokoju, początkowo działającego jako kabaret studencki przy samorządzie Wydziału Polonistyki. Zanim zaczął utrzymywać się z twórczości kabaretowej, pracował jako copywriter.

W latach 2003–2006 był twórcą scenariusza telewizyjnego programu rozrywkowego Tygodnik Moralnego Niepokoju, a następnie Miesięcznika Moralnego Niepokoju. Poza tym pisał scenariusze m.in. Mazurskiej Nocy Kabaretowej i kabaretonów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wraz z Adamem Małczykiem z Formacji Chatelet pisał scenariusze do rozrywkowego programu telewizji TVN Maraton Uśmiechu.

Aktor i prezenter

Oprócz udziału w telewizyjnym programie Tygodnik Moralnego Niepokoju prowadził wraz z Andrzejem Poniedzielskim program Kabaretowe kawałki TVP2. Przez krótki czas był też gościem programu Szkło kontaktowe (TVN24). W latach 2009-2012 razem z Marcinem Wójcikiem na antenie TVP2 prowadził Kabaretowy Klub Dwójki. Wraz z Mikołajem Cieślakiem prowadził wieczory kabaretowe transmitowane przez TVP, m.in Mazurską Noc Kabaretową (2006), kabaretony podczas festiwali w Opolu i Sopocie. W 2003 wziął udział w zrealizowanym przez Wytwórnię A'YoY filmie Baśń o ludziach stąd, gdzie był odtwórcą jednej z głównych ról - Kolumba. Występuje w improwizowanym kabaretowym serialu Spadkobiercy. W 2009 był jednym z jurorów 25 przeglądu kabaretów PaKA.

Aktualnie jest prowadzącym niektórych odcinków programu Dzięki Bogu Już Weekend na antenie TVP2.

Książki

Oprócz działalności kabaretowej opublikował, wraz z Mikołajem Cieślakiem i Przemysławem Borkowskim, tomik wierszy zatytułowany Zeszyt w trzy linie. Pisał także dla niewydawanego obecnie satyrycznego pisma Chichot. W listopadzie 2012 roku ukazała się książka Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju będąca zapisem rozmów Roberta Górskiego z Mariuszem Cieślikiem.

7.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi