Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

W 1995 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Po studiach grał przez cztery sezony w Teatrze Nowym w Poznaniu. Od 1999 roku aktor przez dziesięć lat związany był z Teatrem Powszechnym w Warszawie. W 2009 odbyła się premiera komediowego „mega hitu” teatralnego „Boeing Boeing” z Szymonem Bobrowskim w roli głównej. Spektakl w 2011 roku otrzymał nagrodę publiczności na XV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii "TALIA" w Tarnowie.
Pojawił się w wielu znanych filmach, min. w "Prawie ojca" Marka Kondrata, "Pierwszym milionie" Waldemara Dzikiego, „Strefie ciszy” Krzysztofa Langa, „Samotności w sieci” Witolda Adamka, „Sercu na dłoni” Krzysztofa Zanussiego oraz „Złotym środku” Olafa Lubaszenki. Grał też w kameralnych filmach takich, jak "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" Krzysztofa Zanussiego, czy „Niezawodnym systemie” Izabeli Szylko. Niedawno swoją premierę miały filmy: „Bokser” w reż. Tomasza Blachnickiego, w której aktor gra główną rolę oraz „Róża” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.

Szymon Bobrowski popularność zdobył dzięki serialom „Magda M.”, „Na dobre i na złe” i „Oficerowie”, „Odwróceni”, „Twarzą w twarz”, „Krew z krwi”, a w stacji TVN można go teraz oglądać w roli ginekologa Piotra w serialu „Lekarze”

6.7 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi