Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Był twórcą "Młodego Teatru" adresowanego do młodej publiczności z siedzibą w nowohuckim klubie Fama, a później jako niezależna scena w Teatrze Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie.

Jako aktor filmowy zagrał w Polsce w 11 filmach i serialach telewizyjnych, jednak znany jest głównie z roli Andrzeja Talara w serialu Dom.

Po wstrzymaniu serialu w czasie stanu wojennego wyemigrował do Wielkiej Brytanii. W 1983 roku został współdyrektorem artystycznym londyńskiego Café Theatre Upstairs, gdzie reżyserował przez ponad 3 lata. W tym samym czasie uczył w londyńskiej "Academy the Drama School".

Od 1990 roku do dnia dzisiejszego związany jest z Edinburgh Festival Fringe – największym i najstarszym festiwalem teatralnym na świecie organizowanym co roku w sierpniu przez 3 tygodnie. Jest dyrektorem artystycznym Universal Arts, organizacji prowadzącej i programującej dwa teatry festiwalowe i promującej międzynarodowe spektakle na scenach świata. Na stałe mieszka w Edynburgu, gdzie prowadzi szkołę aktorską Universal Arts razem ze swoją żoną Laurą Mackenzie Stuart.

7.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi