Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Piotra Micińskiego. Jeszcze w czasie studiów, w 2003 roku zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi partią Guglielma w Così fan tutte Mozarta. W tym samym roku został solistą łódzkiego Teatru Muzycznego, gdzie do tej pory wykonuje główne partie barytonowe.

W 2003 otrzymał nagrodę na Konkursie Pieśni im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, rok później został wyróżniony na I Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowieckiej w Krakowie.

W 2007 został solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie zadebiutował w roli Figara w operze Cyrulik sewilski Rossiniego (reż. Jitka Stokalska). Od tamtej pory wykonuje partie Papagena z Czarodziejskiego fletu i Guglielma z Così fan tutte na wszystkich Festiwalach Mozartowskich Warszawskiej Opery Kameralnej. W 2010 wystąpił w roli Nicka Shadowa w realizacji opery Żywot rozpustnika Strawińskiego (reż. Marek Weiss). Brał udział w tournée Warszawskiej Opery Kameralnej w Japonii (Cyrulik sewilski, Wolny strzelec), Hiszpanii i Francji (Czarodziejski flet, Così fan tutte). Wystąpił jako Jontek w wileńskiej wersji Halki Moniuszki w Operze Lwowskiej w 2012 roku.

Brał udział w prestiżowym Festiwalu Muzyki Współczesnej, który odbywał się w 2008 w Gdyni i Gdańsku. Owocem tej współpracy były prawykonania dzieł kompozytorów: Georgios Kissas (Grecja), Adrian Williams (Anglia), Sylvia Filus (Francja). W 2010 na zaproszenie Stołecznej Estrady wystąpił z Polską Filharmonią Kameralną z Sopotu na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karshamn (Szwecja).

Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie śpiewał partię Maksymiliana w przedstawieniu Kandyd Bernsteina (czerwiec 2005, reż. Tomasz Konina) oraz tytułową partię w Cyruliku sewilskim Rossiniego (styczeń 2014, reż. Natalia Babińska).

W 2011 roku zadebiutował w Operze Bałtyckiej w Gdańsku tytułową rolą w operze Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego (reż. Marek Weiss). W tym samym roku wystąpił w jednej z głównych ról w operze Madame Curie Sikory (reż. Marek Weiss), której prapremiera odbyła się w Paryżu (w 2014 spektakl pokazywany był również w Tianjin Grand Theatre w Chinach). W Operze Bałtyckiej występuje również w roli Escamilla w Carmen Bizeta (reż. Marek Weiss), Aleksandra Głowa w Graczach Szostakowicza/Meyera (reż. Andrzej Chyra), Szlachcianki w uznanym za spektakl roku 2013 dziele Krzysztofa Pendereckiego Ubu Rex (reż. Janusz Wiśniewski) oraz Guglielma w Così fan tutte Mozarta (reż. Marek Weiss).

Artysta występował również na wielu innych prestiżowych europejskich scenach takich jak Palais des Beaux – Arts w Brukseli, czy Koenigin Elisabethzaal w Antwerpii. Koncertował również w Indiach i Kanadzie.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi