Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Jako młoda dziewczyna miała już dość sprecyzowane plany na przyszłość. W Poznaniu, gdzie dorastała, wybrała klasę o profilu teatralnym w XX Liceum Ogólnokształcącym. Za pierwszym razem zdała na studia na Wydziale Aktorskim w PWSFTViT w Łodzi, które ukończyła w 2005 roku.

Ma w swoim dorobku role teatralne w Teatrze Nowym w Łodzi, w spektaklach: "Poszaleli" w reż. Eugeniusza Korina, "Mistrzu i Małgorzacie" oraz "Termopilach Polskich" - oba w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego. Z kolei na deskach Teatru Bagatela w Krakowie, aktorkę można było zobaczyć w spektaklu "Łoże" w reż. Karoliny Szymczyk.

Wśród ważniejszych ról, które aktorka kreowała w filmie i telewizji, należy wymienić: główną rolę "Jagi" w serialu "Prawo miasta" reż. K. Lang i "Weronkę" w "Rozmowach nocą" reż. M.Żak. Ciekawe role powierzono jej również w "Małej Moskwie" reż. W.Krzystek, "Ile waży koń trojański" reż. J.Machulski, serialach "Rajskie klimaty" i "BrzydUla".

Jeszcze na studiach Weronika wcieliła się m.in. w "Anię" w serialu "Zakręcone" (wcześniej "Panienki") reż. P.Angerman oraz zagrała "panią Weatcher" w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem" reż. G.Battiato.

Od roku - nowym, największym ale i najprzyjemniejszym zadaniem jest bycie mamą dla synka Borysa. W tej roli Weronika czuje się doskonale.

6.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi