Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem Atenenum w Warszawie, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie (rola Gustawa w „Ślubach panieńskich” Aleksandra Fredry, reż. Ignacy Gogolewski), z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (Kordian w „Kordianie” Juliusza Slowackiego, reż. Stanisław Wieszczycki).
Zagrał m.in. w: „Śmierci Dantona” George’a Büchnera (Paris) w Teatrze Ateneum w Warszawie (reż. Kazimierz Kutz, 1982); „Kronice wypadków miłosnych” Tadeusza Konwickiego (Sylwek) w Teatrze Popularnym w Warszawie (reż. Kazimierz Braun, 1981), „Największej świętości” I. Druce w Teatrze Współczesnym w Warszawie (reż. Maciej Englert, 1977). W latach 1976-1984 grał również w filmie i telewizji.

W 1984 r. wyemigrował do Niemiec. W latach 1986-2008 grał na scenach niemieckich: Städt Bühnen w Münster, Rheinisches Landestheater w Neuss, Werkhof Hohenlimburg w Hagen, Polnisches Theater w Kiel, Hermes Tournee-Theater w Essen. W 1990 r. założył pierwszy polsko-niemiecki teatr w Nadrenii Westfali Scena 90 Gelsenkirchen e. V – Reduta’90.

W latach 2008-2010 grał gościnnie w Baltyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie.

W zespole Teatru Polskiego w Poznaniu od stycznia 2011 r. Zagrał w „Pomórniku. Kryminale ekologicznym” Olgi Tokarczuk w reż. Emilii Sadowskiej (Listonosz).

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi