Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

biografia

Ukończyła PWST we Wrocławiu. W latach 1995 - 2000 pracowała w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. W 2000 r wyjechała do Anglii, gdzie przez następne dwa lata pracowała w Teatrze Polskim w Londynie. W 2002 r. wróciła na deski koszalińskiego teatru.
Nagrody:
1. 1996 r. - nagroda aktorska na Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej we Wrocławiu za rolę w „Gdyby” Bogusława Schaeffera, w reż. Krzysztofa Galosa.
2. 1997 r. - laureatka plebiscytu na najpopularniejszego aktora sezonu.
3. 2005 r. - spektakl „Zaklinacze szczęścia” (autor i reż. Krzysztof Galos), w którym aktorka wykreowała wiele postaci, otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej we Wrocławiu.
4. 2007 r. - nagroda za wyrazistą kreację aktorską przyznana przez jury na V Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego.
5. 2007 r. - główna nagroda aktorska za rolę w przedstawieniu „...syn” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego na XIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Teatru Narodowego i Związku Artystów Scen Polskich.

8.3 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić artystę? załóż konto

szukaj w artystach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi