Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

opis

opis spektaklu

…) Okazuje się, że bez wielkiej przestrzeni, efektów i kanonu literatury też można wzruszyć. Intercity to sentymentalna, pełna ciepła i napisana z poczuciem humoru sztuka. To także przykład na to, że teatr cudownie ma się na walizkach, z chwiejną, rozkładaną dekoracją i zaledwie kilkoma rekwizytami. Chwilami widz ma wrażenie, że to nie sztucznie zaaranżowana rozmowa między Polakiem a Słowakiem, a dialog najwierniej przepisany z podróży kolejowej, zasłyszany między Warszawą a Pragą.
(Aleksandra Czapla-Oslislo, Gazeta Wyborcza Katowice)

(…) Pięknie zagrane, przy bardzo przemyślnej, mobilnej scenografii. Tu jednak najważniejszy jest tekst, zderzający stereotypy funkcjonujące wzajemnie w kontaktach polsko-słowackich. Pieprzem przedstawienia jest to, że w rolach występują autentyczny Polak i prawdziwy Słowak – Robert Talarczyk i Igor Šebo. (...) Teatrze, byle tak dalej, a będzie dobrze. (Tadeusz Piersiak, Gazeta Wyborcza Częstochowa)

Spektakl wystawiany jest we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, w którym odbyła się prapremiera sztuki.

opis sztuki

Ekspresowa podróż przez labirynt Europy Środkowej zaczyna się od przypadkowego spotkania w pociągu. Od komediowych sytuacji, wynikających z typowych problemów w porozumieniu Polaków z sąsiadami z południa, przechodzimy do szerokiej panoramy wzajemnych kompleksów, uprzedzeń i przewin na przestrzeni ostatnich stu lat. Spoglądamy na siebie cudzymi oczyma, przekonując się, że czasem nasze dobre samopoczucie niewiele się różni od megalomanii. To komedia, ale momentami smakuje gorzko.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić spektakl? załóż konto

najnowsze zdjęcie

więcej

szukaj w spektaklach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi