Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

opis

opis spektaklu

Hymn pokolenia

Spektakl złożony z piosenek rosyjskiej grupy Leningrad. Lider zespołu Sergey Shnurov, pierwowzór głównego bohatera, jest jedną z najbardziej znienawidzonych i kochanych postaci w Rosji. Komentując rzeczywistość mocnymi słowami zapracował na zakaz występów Leningradu w Moskwie. Krótkim, żołnierskim tekstem odmówił właścicielowi klubu Chelsea Londyn, Romanowi Abramowiczowi napisania nowego piłkarskiego hymnu – jest kibicem Zenitu Petersburg, po drugie, nie znosi putinowskich oligarchów. Putin (podobno) go nie nienawidzi, była żona Putina tańczy do jego piosenek. Sergey Shnurov jest godnym następcą legendarnych, rosyjskich bardów – Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy. Ska, punk, piosenka aktorska, poezja śpiewana, poezja wykrzyczana… Piosenek grupy Leningrad nie da się doświadczać bez emocji. Niektóre z nich mają po 130, 60, 40 mln odsłon na YouTube – czy to już hymny pokolenia?

Klub „Lyubov”

Miejsce akcji – klub „Lyubov” (czyli miłość) z Sankt Petersburga, zaludniają postaci wyłażące z głowy „Sznura” (Mariusza Kiljana) – poety, muzyka, artysty, dla którego codzienne imprezy, jazda na krawędzi, są sposobem na ucieczkę przed piekłem, które czai się na dnie wyobraźni. Widzowie stają się uczestnikami, odjechanej nocnej imprezy.

Zaskakujące aranżacje, brawurowe interpretacje piosenek oraz wciągający, hipnotyczny klimat całości, składają się na spektakl który utwierdzi nas w przekonaniu, że Rosja to nie jest po prostu państwo. Rosja to stan umysłu.

Leningrad w Imparcie

Spektakl „Miłość w Leningradzie” nawiązuje do bardzo dobrze przyjętego i do dziś granego we Wrocławiu w Teatrze Piosenki Centrum Sztuki IMPART spektaklu „Leningrad”. W przedstawieniu w Teatrze Miejskim w Gliwicach znów na scenie zobaczymy znanych z tamtego widowiska Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa, ale także liczne grono aktorów ze stałego zespołu artystycznego oraz grający na żywo zespół muzyczny pod kierownictwem Remigiusza Hadki – w sumie 15 wykonawców.

opis sztuki

Party, melanż, balanga, biba, koktajl, juba, domówka – każde pokolenia ma swoje określenie. Aby impreza była dobra trzeba zbudować nastrój. Konieczne są: mocna muzyka i odjazdowe towarzystwo. Drwiną wyrażają sprzeciw wobec biegnących na szczyt wyobrażeń o szczęściu „lemingów”. Dwaj idole zanurzeni w środowisku fanów, przyjaciół i kolegów po fachu – artystów. Balangowi nestorzy szukają we współczesnym świecie własnego tempa. Wybuchowa dawka muzyki kolejny raz miesza się z alkoholem. Impreza budzi ich do życia. A Ty, kiedy ostatni raz byłaś/ byłeś na koncercie? Wbij się na imprezę w Leningradzie! „Miłość w Leningradzie” to historia opowiedziana poprzez teksty piosnek rosyjskiej grupy Leningrad. Kontynuacja kultowego „Leningradu” (premiera 2009 r., CS Impart we Wrocławiu). Spektakl z grającą na żywo kapelą, który zamienia się w koncert. Energetyczna muzyka, łączy w sobie elementy rocka, ska, punka. Pigułka na odreagowanie codzienności. „Miłość w Leningradzie” to 30 piosenek autorstwa petersburskiej grupy Leningrad i ich ekstrawaganckiego lidera Siergieja Sznurowa. Jego teksty piosenek charakteryzują się anarchistycznym zacięciem, barwnym – niestroniącym od wulgaryzmów – językiem. Dosadnie, ale z ironią Sznurow komentuje rosyjską władzę oraz buduje ironiczny portret współczesnego społeczeństwa. Hejtuje wszystko i wszystkich.

5.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić spektakl? załóż konto

szukaj w spektaklach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi