Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

opis

opis spektaklu

Na początku 2018 roku grupa artystów otworzyła w Teatrze Zagłębia Laboratorium Wroga - eksperyment teatralno-badawczy prowadzony we współpracy z dziećmi.

Zespół przez dwa miesiące rozkłada konstrukcję wroga na części pierwsze, przygląda się temu, w jaki sposób powstaje, jak się zachowujemy w jego obecności i co możemy zrobić, żeby się go nie bać. Grupa prowadzi badania zarówno w sosnowieckim teatrze, ale również w szkołach oraz na ulicach miasta.

Celem jest opracowanie instrukcji obsługi wroga.

Efekty pracy grupy można oglądać na scenie Teatru Zagłębia już od 10 marca w przedstawieniu „Wróg – instrukcja obsługi”. Jeśli eksperyment się powiedzie i grupie uda się opracować instrukcję obsługi wroga być może będzie to przełomowy moment dla polityki wewnętrznej, międzynarodowej, a nawet światowej.

opis sztuki

est wojna. Widać jakieś pustkowie. W ziemi – dwie dziury. W dziurach – dwaj żołnierze. Są wrogami.

Towarzyszymy jednemu z nich. Dzieje się niewiele – ale jest strach, głód, samotność, tęsknota i poczucie beznadziei – bo może wojna dawno już się skończyła, a on o tym nie wie? Boi się jednak wyjść z okopu, bo w drugiej dziurze siedzi wróg i tylko czyha, by go zabić. Ale może wróg też ma już dość deszczu, skwaru i całej tej wojny? Może razem mogliby ją zakończyć? Gdyby tylko ten drugi chciał wyjść pierwszy…

Niezwykle mocna w swej genialnej konstrukcji, a zarazem prostocie książka ukazująca bezsens wojny i jej absurdalne mechanizmy. Mistrzowska para twórców książek obrazkowych skierowanych do czytelnika w każdym wieku – Davide Cali i Serge Bloch – używając bardzo oszczędnych środków wizualnych i językowych, potrafią w niebanalny i poruszający sposób wyrazić wciąż aktualny apel o pokój na świecie.

Książka z rekomendacją Amnesty International.

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić spektakl? załóż konto

szukaj w spektaklach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi