Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Gdyńska Szkoła Artystyczna

Gdyńska Szkoła Artystyczna

Gdynia

data powstania: 2005
status: Publiczna

81-304 Gdynia, ul. Śląska 53
zobacz na mapie

opis

Szkoła Artystyczna o profilu wokalno - tanecznym została powołana przez Zarząd Fundacji “Gwiazda Północy” 12 września 2005 roku w Sopocie. Od miejsca lokalizacji, szkoła przyjęła nazwę “Sopocka Szkoła Artystyczna”.

W okresie początkowym szkoła mieściła się w Szkole Muzycznej przy ul. Obrońców Westerplatte 18/20, a następnie została przeniesiona do Młodzieżowego Domu Kultury przy Al. Niepodległości 763. Pierwszy dyrektorem szkoły została p. Ewa Bonk - Woźniakiewicz, po przeniesieniu do MDK obowiązki dyrektora przejął p. Waldemar Dębniak.

Kadra dydaktyczna rekrutowała się z Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz szkół muzycznych i ośrodków kultury w Sopocie. Sopocka Szkoła Artystyczna rozpoczynała działalność od uruchomienia Studium Wokalnego, a następnie Studium Tańca.

Sopocka Szkoła Artystyczna współpracowała z Urzędem Miasta Sopotu, m.in. z wiceprezydentem Wojciechem Fułkiem, Wydziałem Kultury, MDK, PGS, Klubem Miejskim Rugby “Ogniwo”, Kąpieliskiem Morskim w Sopocie, Spółdzielnią Inwalidów “Współpraca” oraz Bałtyckim Centrum Kształcenia.

W 2007 roku decyzją Zarządu FGP szkołę przeniesiono z Sopotu do Gdyni, jednocześnie na mocy Uchwały nr 1/08 z dnia 7 marca 2008 r. dokonano zmianę nazwy z Sopockiej Szkoły Artystycznej na Gdyńską Szkołę Artystyczną. Szkoła w Gdyni uległa znacznym przeobrażeniom strukturalnym, kadrowym, a przede wszystkim w zakresie wyposażenia sal dydaktycznych. Zakupiono dobrej jakości sprzęt muzyczny, nagłaśniający - umożliwiający nagrywanie i rejestrowanie koncertów oraz wybranych zajęć dydaktycznych. W dalszym ciągu nie rozwiązano problemu własnej sali tanecznej. Zajęcia w Studium Tańca do 2009 roku były prowadzone w Sopocie na bazie Fitness Klubu “Kolaseum” oraz w wynajętych salach na terenie Gdyni. Kadrę szkoły wzmocnili nauczyciele Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej, aktorzy z Teatru Muzycznego w Gdyni, Opery Bałtyckiej oraz kadra dydaktyczna szkół muzycznych z Gdyni i Sopotu. Dokonano znacznych zmian w procesie kształcenia słuchaczy, zachowano sprawdzoną praktykę kontaktu słuchacza ze sceną i publicznością już na I roku nauki. Szkoła w nowym miejscu nawiązała współpracę kulturalną z Władzami Miasta Gdyni, Klubem MW “Riwiera”, Gdyńskim Centrum Kultury, uczelniami i szkołami średnimi w Gdyni, ośrodkami kultury w Lęborku, Bytowie, Brusach, Człuchowie, Kościerzynie, Starogardzie Gdańskim i Malborku. W dalszym ciągu są utrzymywane dobre kontakty współpracy z Sopotem i Gdańskiem. Stało się już tradycją, że co roku egzamin semestralny letni, słuchacze i kursanci zdają podczas koncertu otwartego na Molo w Sopocie.
Źródło:http://www.gsa.edu.pl/home/gsa/0.html

komentarze
comments powered by Disqus

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić szkołę? załóż konto

szukaj w szkołach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi