Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Studio Praktyk Aktorskich

Studio Praktyk Aktorskich

Słupsk

data powstania: 2015
status: Prywatna

76-200 Słupsk, ul. Niedziałkowskiego 5
zobacz na mapie

opis


Pomysłodawczynią, założycielką studia jest zawodowa aktorka Magdalena Płaneta. Program skonstruowany według jej pomysłu jest dla uczestników gwarancją najwyższej jakości. Dlaczego? Magdalena Płaneta ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT z wyróżnieniem w 2004 roku i od tego czasu nieprzerwanie pracuje w zawodzie aktorki. Od 2005 roku prowadzi zajęcia w Studium Aktorsko – Wokalnym w Poznaniu. Od zawsze związana z Ośrodkiem Edukacyjno – Teatralnym Stacja Szamocin rozwija warsztat aktorski wielu miłośników tej sztuki. Uczniowie, słuchacze, podopieczni Magdy Płanety liczą się w setkach, a nie dziesiątkach osób. Wśród nich są już dziś zawodowi aktorzy – jej wychowankowie. Magdalena Płaneta prowadzi zajęcia z przedszkolakami, dziećmi starszymi, młodzieżą, dorosłymi oraz osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Jej doświadczenie i umiejętności dzielenia się wiedzą są niepodważalne.

„Pamiętam jak w 2009 roku zaczynałam swoją przygodę z aktorstwem w Poznaniu. Miałam niebywałe szczęście, bo trafiłam do grupy, którą prowadziła Magdalena Płaneta. Wszystko czego doświadczałam podczas zajęć było niezwykłe, bo czułam, że z każdym dniem warsztatowym odkrywam sporo tajemnic o sobie i o człowieku! Zajęcia teatralne są bardzo trudne, wymagają wiele wysiłku od samego siebie, przekraczania swoich własnych barier i granic, otwierania się przed grupą współuczestników, dążenia do budowania zespołowości z nimi – tego między innymi uczyłam się tam. Nie było by to możliwe bez poczucia bezpieczeństwa zapewnionego przez prowadzącą te zajęcia – Magdalenę Płanetę. Obnażanie się ze wszystkich emocji, uczuć, uwalnianie ciała ze swoich spięć, uwalnianie siebie od uporczywych myśli, od niesprawiedliwej samooceny, czyli poddanie się pewnemu procesowi, jaki przechodzi się podczas tego kursu, stało się bezbolesne, przyjemne, łagodne, „kroczek po kroczku”. Czujność, wrażliwość na ludzkie piękno, empatia, niesamowita intuicja, czułość, cierpliwość Magdaleny Płanety pozwalają na rozwój w pełni swoich predyspozycji i talentu aktorskiego. „Żeby być dobrym aktorem, trzeba być także dobrym człowiekiem” – to maksyma powtarzana przez Magdalenę Płanetę, której nigdy nie zapomnę!” (Kinga Rybarczyk, aktorka Teatru Planeta M, współpracuje z Nowym Teatrem w Słupsku)

W programie:
- Świadomość ciała
- Emisja głosu
- Dykcja
- Aktorska interpretacja tekstu (wiersz, proza)
- Realizacja scen z utworów dramatycznych
- Elementarne zadania aktorskie i sceny improwizowane
- Sztuka autoprezentacji
- Podstawy pracy z kamerą
- Podstawy makijażu scenicznego
- Warsztaty wokalne – śpiew organiczny

A ponadto:
Spotkania z ciekawymi ludźmi, specjalistami z dziedziny teatru i filmu, udział w spektaklu wieńczącym wspólną pracę, przygotowanie do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe o profilu aktorskim oraz możliwość współpracy z Teatrem Planeta M, Teatrem Rondo, Ośrodkiem Edukacyjno – Teatralnym Stacja Szamocin oraz Teatrem Gdynia Główna i innymi… A wszystko to w duchu radości tworzenia!

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym dwa razy w miesiącu w Teatrze Rondo w Słupsku przy ul. Niedziałkowskiego 5.

komentarze
comments powered by Disqus

7.5 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić szkołę? załóż konto

szukaj w szkołach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi