Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Wajda School

Wajda School

Warszawa

data powstania: 2001
status: Prywatna
pod patronatem: Andrzej Wajda

00-724 Warszawa, ul. Chełmska 21
zobacz na mapie

opis

W 2001 roku Andrzej Wajda z Wojciechem Marczewskim założyli szkołę filmową. Wzorem Zespołów Filmowych, postawili na skuteczność metody pracy w grupie i współpracy pokoleń. Zaoferowali unikalne na skalę europejską programy łączące edukację z produkcją adresowane do profesjonalistów filmowych.

W ramach programów Szkoły swoje projekty rozwijali i często produkowali najciekawsi reżyserzy młodego pokolenia, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Powstało ponad 50 filmów dokumentalnych i fabularnych, ponad 200 etiud pokazywanych i nagradzanych na największych festiwalach, w tym m.in.: na Berlinale, w San Sebastian, Karlowych Warach, na Hot-Docs, IDFA i DOK Leipzig. Szkoła ma także na koncie nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. Honorowy patronat nad Szkołą sprawuje Europejska Akademia Filmowa.

Szkoła Wajdy działa dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2011 roku Szkoła ma filię w Żyrardowie i jest objęta Mecenatem Miasta Żyrardów.

W 2011 roku, kontynuując misję Szkoły, Andrzej Wajda i Wojciech Marczewski powołali studio produkcyjne - Wajda Studio. Studio stawia na film autorski. Poszukuje projektów interesujących fabuł, dokumentów i krótkich metraży poruszających współczesne tematy. Wyróżnia się opieką artystyczną najlepszych polskich i europejskich twórców oraz naciskiem na development.

komentarze
comments powered by Disqus

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić szkołę? załóż konto

szukaj w szkołach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi