Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

opis

Alicja, spędzając leniwie czas ze swoją siostrą, widzi Białego Królika w ubraniu, niosącego zegarek kieszonkowy. Podąża za nim w głąb króliczej nory i spada głęboką studnią, mijając półki pełne dziwnych przedmiotów. Po bezpiecznym lądowaniu w długim przedsionku znajduje szklany stół ze złotym kluczem. Szukając dziurki, do której by pasował klucz, znajduje małe drzwiczki, a za nimi piękny ogród. Jest jednak za duża, by się przez nie przecisnąć. W końcu znajduje małą butelkę z etykietą WYPIJ MNIE, wypija i zmniejsza się. Niestety klucz zostawiła na stole i teraz nie może go dosięgnąć. W końcu odkrywa i zjada ciastko z napisem ZJEDZ MNIE... Co jest wstępem do kolejnych niesamowitych zjawisk. Alicja podczas swojej przygody napotyka wiele barwnych postaci jak: Szalony Kapelusznik, Biały Królik z zegarkiem, Kot z Cheshire, Gąsiennicę, Marcowy Zając czy wreszcie Królowa Kier i jej świta. Każdy z tych postaci jest tak barwna i ciekawa, że trudno oderwać od nich oczy.

dodatkowe informacje, linki

Alicja w Krainie Czarów bądź (oryginalny tytuł) Przygody Alicji w Krainie Czarów (ang. Alice's Adventures in Wonderland) – Dosłownie angielski tytuł znaczy Przygody Alicji w Krainie Dziwów, jednak pierwsi polscy tłumacze oddali Wonderland jako Krainę Czarów, choć w całej książce nie ma o czarach ani słowa.

Książka zachowuje absurdalną logikę snu, jest wypełniona satyrycznymi aluzjami do przyjaciół i wrogów Dodgsona, parodiami szkolnych wierszyków, których uczyły się w XIX wieku brytyjskie dzieci, zawiera także odniesienia lingwistyczne i matematyczne.

Kontynuacją utworu jest "Alicja po drugiej stronie lustra"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_w_Krainie_Czar%C3%B3w

spis treści

1. W głąb króliczej nory
2. Kałuża łez
3. Wyścig kumotrów i ogonopowieść
4. Królik wysyła małego Billa
5. Rada Gąsienicy
6. Prosiak i pieprz
7. Obłąkana herbatka
8. Królewskie tereny do gry w krokieta
9. Opowiadanie Żółwiciela
10. Kadryl z homarami
11. Któż ciastka skradł?
12. Świadectwo Alicji


5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić sztukę? załóż konto

szukaj w sztukach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi