Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

opis

„Transformacja” – słowo odmieniane przez wszystkie przypadki, przemielone przez publicystów i specjalistów.
To ono zawładnęło narracją o polskich latach 90. A co, gdyby wszystko można było zacząć od początku? Jaka narracja tym razem by zwyciężyła?

Co stanie się, kiedy Matka, gotująca w kuchni rosół, znajdzie się nagle w buduarze Alexis Colby, a Alexis Colby w polskiej kuchni. Gdy Duch Dziejów spotka Anatolija Kaszpirowskiego, a Matka Natura tajemniczego Człowieka z czarną teczką? Czy uda im się wspólnie wymyślić inną historię Polski po 1989 roku, stworzyć lepszy świat? A może wszystko skończy się katastrofą… Np. w Sylwestra kończącego 1999 rok, gdy zegar zacznie wybijać ostatnie sekundy pierwszej dekady polskiego kapitalizmu, nie nadejdzie kolejny rok. I wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa.

W „Duchologii polskiej” ideologia zmiesza się z baśnią, nauka z mitem, wiara z magią. Uwolnimy żywioły i sprowadzimy starych bogów. Czy ich moc ma jeszcze znaczenie i czy będą mieli chęć ponownie umieścić Polskę na mapie świata? A może prawdziwą władzę nie będą miały duchy, ani postaci wywołane z telewizyjnej ramówki? Kto ostatecznie przejmie władzę nad naszą wyobraźnią?

5.0 / 10

średnia ocena użytkowników

... / 10

Chcesz ocenić sztukę? załóż konto

szukaj w sztukach
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi